Onyx - náramok

Cena: 3,90 €
Znamenie Kozorožec
Čakra základná
Farba čierná
Minerál Onyx
Veľkosť 18 - 22 cm
Dostupnosť: na sklade

Onyx náramok sa skladá z malých nepravidelných kamienkov, ktoré sú navlečené na pevnom lanku. Zapínanie je riešené poplatinovanou karabínkou a predlžovaciou retiazkou. Vďaka nej si môžete zvoliť potrebnú dĺžku náramku, teda  18–22 cm.

Legenda hovorí, že onyx vznikol z Venušinho nechta, ktorý odstrelil boh lásky, Amor. Podľa tejto legendy dostal aj pomenovanie, teda zo slova „onux“, ktoré v preklade znamená necht.

Onyx býva označovaný ako nositeľ šťastia v láske a liečiteľom zlomeného srdca. Už v stredoveku ľudia vedeli, že kameň onyx má magické schopnosti a verili, že je účinným afrodiziakom. Môže sa vyskytovať v rôznych farebných tónoch, no najčastejšie je čierny a lesklý. Má príjemný vzhľad, ktorý niekedy pripomína pruhovaný mramor.

Účinky na ducha

Nosenie náramku z onyxu dodáva silu v ťažkých situáciách a pomáha vyrovnať sa so stresom, ktorý je všade okolo nás. Funguje na báze nasávania a absorbovania negatívnej energie, jej spracovania a naopak, následného vysielania pozitívnej.

Zvyšuje sebadôveru, sebavedomie a posilňuje ego. Ak má nositeľ náramku problémy so sebakontrolou a výbušným správaním, tak práve onyx je pre neho najlepším riešením, pretože ho upokojuje a kontroluje.

Posilňuje intuíciu a majiteľovi pomáha lepšie vnímať svoje podvedomie, a tak lepšie pochopiť podstatu vecí a rozvíjať nové myšlienky. Stimuluje logické a analytické myslenie, vďaka ktorým jedinec dokáže robiť ľahšie a lepšie rozhodnutia.

Onyx je silným ochranným kameňom, ktorý chráni pred nešťastím, čiernou mágiou, urieknutím a zakliatím.

Účinky na telo

Onyx je nielenže liečiteľom zlomeného srdca po psychickej stránke, ale má vynikajúce liečebné účinky aj na srdcovocievne choroby a choroby srdca. Pozitívny vplyv má na fungovanie obehovej sústavy, ktorá súvisí aj s čistením a reguláciou krvi.

Posilňuje imunitný systém, preto sa odporúča nosiť onyxový náramok preventívne. Ocenia ho jedinci, ktorí trpia akýmikoľvek poruchami zraku a sluchu, pomáha pri odstraňovaní nepríjemných šumov. Blahodárne pôsobí na kosti, kostnú dreň aj na zuby.

Nosenie onyxového náramku sa odporúča aj jedincom, trpiacim rôznymi kožnými ochoreniami, napr. ekzémami, psoriázami ale aj jedincom, ktorí majú popáleniny a jazvy. Onyx totiž urýchľuje hojenie rán, preto sa často využíva aj na otvorené rany a zastavenie krvácania.

Čistenie a nabíjanie

Onyx náramok je potrebné čistiť, tak ako aj iné kamene. Odporúča sa ho vložiť pod prúd vlažnej vody na niekoľko minút. Nabíjanie je možné na priamom slnku, pretože onyx veľmi dobre reaguje na slnečné lúče. Náramok pracuje s energiami, preto je potrebné ho nabíjať čo najdlhšie.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem