Obsidián vločkový - náramok

Cena: 3,90 €
Čakra základná
Farba čierná
Minerál Obsidián
Veľkosť 18 - 22 cm
Znamenie Váhy, Škorpión, Kozorožec
Dostupnosť: na sklade

Obsidiánový vločkový náramok pozostáva z kameňov obsidiánu. Tromlované kamienky sú navlečené na pevnom lanku, ktorého zapínanie je riešené karabínkou. Náramok obsahuje tiež poplatinovanú retiazku, ktorá prispôsobuje veľkosť náramku, takže náramok sedí rôznym obvodom ruky. Nastaviteľná dĺžka je 18–22 cm.

Pomenovanie Ob­sidián vločkový vzniklo na základe špecifického sfarbenia a vzhľadu kameňa. Ide o sopečné sklo, ktoré vzniklo prudkým ochladením lávy a to spôsobilo, že podklad kameňa tvoria odtiene sivej až čiernej farby. Na tmavom podklade sa nachádzaju biele fliačky, pripomínajúce vločky, ktoré vznikli prítomnosťou minerálu krystobalitu.

Obsidián vločkový bol uctievaný už od dávneho praveku rôznymi kultúrami, na základe čoho bol označovaný kameňom pevnej vôle, sebadôvery, či ochrany.

Účinky na ducha

Obsidián vločkový vzniká šokom zo zemského jadra, následným zmrazením, a to sa odráža aj na jeho účinku. Pozitívne vplýva na jedincov, ktorí prežili traumu alebo nejaký šok, ktorý spôsobil bloky v ich živote.

Obsidianový náramok prináša nositeľovi vieru vo vlastné schopnosti a sily, a tým tiež dodáva odvahu. Vyžaruje silnú energiu a je schopný odbúrať blokády, či už emocionálneho alebo psychického charakteru.

Náramok má schopnosť absorbovať negatívnu energiu a myšlienky, a to je riešením nepríjemných a bolestivých situácií, s ktorými sa človek v živote stretáva. Pomôže človeku odpútať sa od vonkajších vplyvov a zamerať sa na svoje vnútro, túžby a sny. Poukazuje na nevyriešené problémy, a tým sa od nich dokáže oslobodiť.

Tento magický kameň vytvára rovnováhu medzi mysľou, telom a dušou, kalokagátiu. Podporuje rast ducha a osobnosti, otvára človeku nové možnosti, a tie ho posúvajú ďalej.

Nosenie náramku sa odporúča tým, ktorí majú ťažkosti s rozhodovaním, napomáha nájsť tú správnu cestu a rozhodnúť sa správne. Obsidián symbolizuje ochranu, preto je vynikajúcim spoločníkom pre tých, ktorí trpia fóbiami akéhokoľvek druhu alebo jednoducho pociťujú strach.

Účinky na telo

Nosenie obsidiánového náramku je možné aj preventívne, pretože neslúži len na psychickú ochranu ale aj na ochranu proti rôznym chorobám a ochoreniam. Vytvára obranný štít pred infekčnými a vírusovými chorobami, posilňuje obranyschopnosť organizmu a imunitný systém.

Má silne protizápalový účinok, preto sa používa na liečenie rôznorodých zápalov a horúčok. Efektívny je na liečenie zažívacích ťažkostí a optimalizuje funkciu tráviacich orgánov. Z organizmu vyplavuje toxické a škodlivé látky. Veľmi nápomocný je pri ochoreniach kostí, kĺbov a kŕčov.

Náramok z kameňa obsidián sa odporúča ľuďom, ktorí utrpeli nešťastie alebo nehodu, pretože jednou z jeho schopností je zastavenie krvácania a urýchlenie hojenia rán. Podporuje látkovú výmenu, obnovu buniek a tiež vstrebávanie vitamínov a minerálov do tela. Je vhodný pre tých, ktorí trpia nízkym tlakom, pomáha prekrviť telo a pokožku.

Čistenie a nabíjanie

Náramok z vločkového obsidiánu je potrebné čistiť dvakrát za mesiac, položením pod prúd vlažnej vody alebo do misky s krištáľom. Po vysušení sa náramok nabíja na slnečnom svetle, najlepšie ráno alebo podvečer.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem