Karneol pestrý - náramok

Cena: 4,90 €
Znamenie Baran, Blíženci
Čakra sakrálna
Minerál Karneol
Veľkosť 18–22 cm
Dostupnosť: na sklade
ID 287

Náramok sa skladá z tromlovaných kamienkov karneolu. Tieto kamienky nepravidelného tvaru sú navlečené na pevnom lanku. Zapínanie je riešené na karabínku, takže sa netreba obávať straty. Náramok obsahuje aj poplatinovanú retiazku, vďaka ktorej je možné nastavovať veľkosť náramku. Nastaviteľná dĺžka náramku je 19–23 cm.

Karneol pôsobí magicky, vďaka svojmu neobvyklému sfarbeniu a vzhľadu, a preto bol tisícky rokov uctievaný ako amulet a šperk. Nájdeme ho v rôznych odtieňoch červenej, oranžovej a niekedy dokonca až žltkavej farby. Jeho vzhľad a matný lesk vyvoláva neobyčajné pocity.

Účinky na dušu

Karneol získal mnoho prívlastkov, je kameňom ambície, vitality, radosti zo života, či pozitivizmu. Vyniká rôznymi schopnosťami, vnáša do života radosť, harmóniu, prináša pozitívnu energiu a optimizmus.

Zvyšuje tiež asertivitu, schopnosť reagovať na rôzne podnety a ovládať svoj hnev a apatiu. Ocenia ho tiež ľudia, ktorí majú mnoho nevyriešených problémov, pomáha preniknúť ku koreňu veci a nájsť riešenie. Je obľúbený aj u tých, ktorí si nevedia spresniť hodnoty, priority a zmysel života..

Využitie nájde aj u jedincov, ktorí sa stretávajú s depresiou, frustráciou a beznádejou.  Potláča negatívne myslenie a posilňuje radosť zo života. 

Karneolový náramok sa odporúča nosiť jedincom, ktorí bojujú so závislosťami akéhokoľvek druhu. Dodáva odvahu, sebadôveru, motiváciu a silu zmeniť svoj život.

Účinky na telo

Nosenie náramku sa odporúča jedincom, ktorí majú problémy so stravovaním, pretože zvyšuje chuť do jedla a podporuje správne fungovanie metabolizmu.

Pomáha tiež pri liečení tráviacich ťažkostí a chorôb čriev. Má skvelú schopnosť regulovať telesné tekutiny, ako aj vstrebávanie minerálov a vitamínov do tela. Dokáže aktivovať krvný obeh a zbavovať telo toxínov, čo má veľmi dobré účinky na pečeň.

Karneolový náramok podporuje správne prekrvovanie orgánov a tkanív, zlepšuje zrážanlivosť krvi a globálne lieči všetky ochorenia spojené s krvou. Jeho vplyv na krv a tiež čistenie krvi, zlepšuje funkciu obličiek a sleziny.

Ocenia ho tí, ktorí majú ťažkosti s kosťami, lieči reumatizmus, či artritídu. Má vynikajúci vplyv na reprodukčné orgány, impotenciu, pomáha prekonať frigiditu, zvyšuje plodnosť, a odporúča sa tým ženám, ktoré majú problémy s otehotnením. Znižuje akékoľvek bolesti, kŕče a  urýchľuje hojenie rán.

Karneolový náramok má protizápalový účinok, preto je vhodný na znižovanie horúčky. Ocenia ho astmatici a ľudia trpiaci rôznymi dýchacími ťažkosťami. Je efektívnym liekom na rôzne druhy infekcií, alergií a kožných problémov.

Čistenie a nabíjanie

Karneolový náramok vyžaduje čistenie a nabíjanie raz až dvakrát za mesiac. Čistí sa vložením náramku pod prúd vlažnej vody na niekoľko minút. Nabíjanie treba vykonávať hneď po vysušení náramku, a to priamo na slnku.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem