Avanturín zelený - náramok

Cena: 4,90 €
Veľkosť 18 - 22 cm
Minerál Avanturín
Čakra srdca
Znamenie Strelec, Býk, Rak
Dostupnosť: na sklade
ID 52

Kamienky z avanturínu sú navlečené na pevnom lanku a pôsobia príjemným jednoduchým dojmom. Zapínanie je riešené na karabínku, takže sa netreba obávať straty. Obsahuje tiež predlžovaciu retiazku, vďaka ktorej je možné nastaviť potrebnú dĺžku. Nastaviteľná dĺžka náramku je 18–22 cm.

Pomenovanie avanturín je pôvodom z talianskeho slova „ a ventura“, ktoré znamená náhodou. Toto pomenovanie získal preto, že tento čarovný kameň bol objavený úplnou náhodou, a to talianskymi sklenármi v 18. storočí.

Avanturín je označovaný ako kameň šťastia a príležitostí, preto je jeho nosenie obľúbené, a navyše má všestranné účinky.

Účinky na ducha

Tento avanturínový náramok prináša šťastie vo všetkých možných situáciách, v ktorých sa človek nachádza. Obľúbeným sa stal aj medzi ľuďmi, ktorí sa často vyskytujú v stresových podmienkach a ťažko sa so stresom vyrovnávajú.

Má upokojujúce účinky,tlmí hnev a strach, a to vďaka svojej sile a farbe. Je nápomocný pre jedincov, ktorí trpia depresiami a úzkosťami, pretože utišuje nahromadené emócie a odbúrava negatívne vplyvy.

Avanturín napomáha schopnosti zvládať a prijímať životné zmeny, ktoré sa vyskytnú v živote každého človeka. Odbúrava starosti, pomáha hľadať alternatívne riešenia a prináša nové nápady. Zvyšuje kreativitu a fantáziu, a dodáva šťastie a vitalitu do všedných dní.

Ocenia ho tiež jedinci, ktorí sa ťažko rozhodujú, a často sa stretávajú s nedostatkom sebavedomia. Nosením avanturínového náramku si človek začne viac veriť a dodá svojmu životu optimizmus.

Účinky na telo

Avanturín je známy tiež ako kameň srdca, pretože pomáha pri srdcových ochoreniach a znižovaní krvného tlaku.

Avanturínový náramok obľubujú ľudia, ktorí majú príliš vysokú chuť do jedla, pretože avanturín ju dokáže obmedziť. Bojuje proti vysokému cholesterolu a vytvára harmóniu v ľudskom organizme.

Má pozitívny vplyv a posilňuje oči. Je účinný pri astme a iných poruchách dýchania, no taktiež pri problémoch s chrbticou a rôznych zápaloch kĺbov. Posilňuje imunitný systém a utišuje horúčky, pretože disponuje silným protizápalovým charakterom.

Priaznivo vplýva na funkciu obličiek, nadobličiek a s nimi spätý vylučovací systém.

Nosenie avanturínového náramku sa odporúča jedincom, ktorí trpia alergiami a to hlavne v oblasti kože. Lieči tiež ekzémy, akné, popáleniny alebo aj herpesy. Ak ste utrpeli nepríjemnú nehodu, tak avanturín nebude vplývať pozitívne len na Váš psychický stav, ale tiež rýchlejšie zahojí rany a jazvy.

Čistenie a nabíjanie

Samozrejme, avanturínový náramok je potrebné čistiť. Čistenie sa odporúča raz za mesiac pod prúdom vlažnej vody. Náramok sa môže nabíjať na mesačnom svetle.

Okrem týchto liečivých účinkov avanturínový náramok tiež pohlcuje elektromagnetický smog a žiarenia, ktoré vznikajú z mobilných telefónov, počítačov, televízorov a iných elektronických zariadení.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem