Slnečný kameň

Cena: 4,99 €
Veľkosť cca 30-40 mm (XL)
Cena je za 1 kus
Dostupnosť: na sklade
ID 1149

Slnečnému kameňu sa v minulosti pripisovali mnohé magické vlastnosti. Kanadskí Indiáni verili, že dokáže vyliečiť človeka tým, že naňho pritiahne slnečnú energiu. V Severnej Amerike sa slnečným kameňom platilo.

Gréci v staroveku ním zas zdobili čaše, pretože verili, že ich ochráni pred otrávením. V stredoveku sa vo všeobecnosti verilo, že slnečný kameň je kúskom Slnka a preto má obrovskú silu.

Účinky na dušu

Slnečný kameň dokáže dodať novú energiu a osviežiť ducha každého, kto ho nosí. Pomáha človeku optimisticky hľadieť na všetko, čo sa okolo neho deje.

Slnečný kameň tiež dodáva pocity viery a pomáha človeku naplniť vlastný potenciál. Verí sa tiež, že vie človeku priniesť šťastie a že ho dokáže očistiť na všetkých úrovniach bytia.

Znižuje pocity strachu a stres, čím prináša radosť a ľahkosť do každého dňa. Dovoľuje človeku prežívať svoj život slobodne a bez zbytočných záväzkov.

Veľmi vhodný je aj pre ľudí, ktorí nedokážu povedať „nie“. Práve ľudia, ktorí sa neustále obetujú pre iných a málo myslia na seba, by mali nosiť slnečný kameň neustále pri sebe.

Verí sa tiež, že slnečný kameň dokáže zvrátiť pocity neúspechu a podporiť v človeku pocit sebaúcty a dôvery vo vlastnú osobu.

Účinky na telo

Slnečný kameň je účinný v boji s ochoreniami tráviaceho traktu, najmä pri vredoch a pri zápaloch žalúdka. Pomáha tiež pri poruchách hrdla, pri jeho zápaloch alebo pri poruchách prehĺtania. Využiť sa dá aj pri reumatizme a pri iných poruchách kĺbov. Celkovo uľavuje od bolesti rôzneho pôvodu.

Slnečný kameň dokáže tiež dodať celkovú fyzickú silu a zvýšiť chuť do života. Veľmi vhodný je pre ľudí, ktorí trpia únavou z dôvodu nedostatku spánku. Harmonizuje funkciu autonómneho nervového systému a tým všetkých vnútorných orgánov.

Slnečný kameň pomáha tiež pri sezónnych poruchách nálady, najmä na jeseň, kedy ľudí trápia depresie a ponurá nálada.

Čistenie a nabíjanie

O slnečný kameň sa samozrejme treba pravidelne starať. Očista slnečného kameňa je pomerne jednoduchá. Stačí, keď sa ponorí na niekoľko minút pod tečúcu vodu a následne sa jemne osuší.

Tento kameň najlepšie získa energiu zo slnka a preto sa na jeho nabíjanie odporúčajú slnečné lúče, pričom sa kameň na niekoľko hodín umiestni na slnko. Po týchto procedúrach je znova pripravený na použitie.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem