Sodalit - kameň

Cena: 2,29 €
Minerál Sodalit
Veľkosť 40-55 mm
Znamenie Panna
Čakra čela
Farba modrá
Dostupnosť: na sklade
ID 424

Sodalit je sýto modrý kameň, ktorý sa niekedy označuje aj ako „lapis lazuli chudobných“. V skutočnosti ide o jednu zo zložiek lapisu. Aj sodalit, podobne ako lapis, obsahuje obyčajne prímes vápnika, ktorý mu dodáva žilnatý vzhľad.

Ide o kameň, ktorý s obľubou v minulosti nosili maliari, sochári, speváci, či iní umelci, pretože verili, že rozvíja kreativitu a pomáha im tvoriť. Sodalit je zriedkavým kameňom, ktorého náleziská sú po celom svete len tri.

Účinky na dušu

Sodalit sa považuje za kameň, ktorý dokáže zmeniť názor človeka na seba samého. Pomáha nazrieť do vnútra a do hlbín vlastnej duše. Harmonizuje podvedomie s vedomím a prinavracia vnútorný pokoj.

Má schopnosť priniesť pokoj duši, ktorá ho momentálne potrebuje. Učí človeka byť menej sebakritickým a uľahčuje zvažovanie životných cieľov. Dodáva zdravé sebavedomie a otvára cestu k sebaprijatiu.

Sodalit podporuje dôveru nielen v seba, ale aj v ľudí okolo človeka. Práve preto sa považuje za vhodný kameň pre skupiny. Jeho účinky v zmysle posilnenia skupinového ducha ocenia všetci tí, ktorí pracujú v kolektíve, prípadne sa zdržujú vo väčších skupinách vo svojom voľnom čase, pri športe a oddychu. Sodalit rovnako zlepšuje medziľudskú komunikáciu, čím ďalej vytvára predpoklady pre zdravé a naplnené vzťahy.

Taktiež pomáha pri zdokonaľovaní písomného a slovného prejavu. Predpokladá sa, že pomáha vyriešiť konflikty, ktoré vznikli na základe poruchy komunikácie. Rovnako dokáže skvalitniť citový prejav. Dodáva racionalitu myšlienkam a pomáha sa správne a objektívne rozhodovať.

Odkrýva v človeku zdravú intuíciu a zlepšuje logické myslenie. Podporuje schopnosť učiť sa a rovnako zvyšuje inteligenciu, pomocou prepojenia logiky a ducha. Veľmi dobrým pomocníkom je aj pri záchvatoch paniky, kedy upokojuje a pomáha takéto emocionálne vypätie prekonať.

Účinky na telo

Sodalit má tiež niekoľko účinkov na telo človeka a dokáže účinne bojovať s mnohými poruchami zdravia. Zvyšuje aktivitu imunitného systému, čím bráni vzniku infekcií. Ak už k nejakej dôjde, dokáže znížiť vysokú telesnú teplotu.

Veľmi efektívne odstraňuje z okolia elektromagnetický smog, ktorý vzniká používaním elektronických prístrojov.

Harmonizuje metabolizmus, čím, okrem iného, zabezpečuje správne hladiny vápnika v krvi. Rovnako reguluje autonómny nervový systém, ktorého správna funkcia je nevyhnutná pre zdravie všetkých vnútorných orgánov.

Pozitívne účinky sodalitu sa prejavia tiež na úrovní hormonálneho systému a to najmä pri poruchách štítnej žľazy.

V rámci obehového systému dokáže sodalit znížiť krvný tlak. Využíva sa tiež v liečbe ochorení hrdla, hlavne pri poruchách hlasiviek a hrtanu. Celkovo zvyšuje fyzickú odolnosť a výkon, čím prispieva k všeobecnému zdraviu a prospievaniu organizmu.

Čistenie a nabíjanie

Sodalit by sa mal, tak ako každý iný liečivý kameň, čistiť a nabíjať. Iba ak sa človek o kameň poctivo a pravidelne stará, dokáže si sodalit zachovať všetky svoje pozitívne účinky na telo i ducha. Sodalit by sa mal raz za týždeň umyť pod vlažnou tečúcou vodou. Následne sa ho odporúča nabiť v miske z vodou, do ktorej sa ponorí spolu s kryštálom.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem