Malachit - kameň

Cena: 5,59 €
Znamenie Kozorožec
Veľkosť cca 30mm 32g
Dostupnosť: vypredané
ID 594

Malachit je kameň prekrásnych a hlbokých zelených odtieňov. Starí Egypťania verili, že bohovia sa rozhodli ľuďom zoslať na zem hviezdy a urobili tak v podobe zeleného malachitu.

Názov malachit pochádza z gréckeho „malache“, čo v preklade znamená listová zelená. Malachit je výnimočný kameň a má mnohé účinky na ducha aj telo.

Účinky na dušu

Malachit je kameňom nových začiatkov. Pomáha vytvárať predpoklady na nové začiatky a dodáva odvahu na každú zmenu, ktorú chce človek vo svojom živote vykonať. S malachitom sú ľudia rovnako ochotní podstúpiť isté riziko a nemajú z neho taký veľký strach.

Považuje sa tiež za polodrahokam, ktorý pomáha človeku prebrať zodpovednosť za vlastné činy a pocity. Presúva informácie z podvedomia do vedomia, čím dokáže pochopiť staré traumy a negatívne zážitky, čo následne vedie k ich vedomému vyriešeniu.

Malachit je taktiež minerál, ktorý odrádza človeka od sebadeštruktívnych romantických vzťahov a pomáha si uvedomiť nepodstatné záväzky medzi ľuďmi. Na druhej strane pomáha precítiť situáciu iných a prináša empatiu. Rovnako pomáha otvoriť srdce pre skutočnú a neohraničenú lás­ku.

Malachit prebúdza v človeku vnútorné dieťa, ktoré drieme v každom z nás. Tiež sa verí, že dokáže stimulovať sny.

Taktiež má pozitívny vplyv na prijímanie informácií. Ďalej zvyšuje koncentráciu a kreativitu. Účinne bojuje aj s dyslexiou.

V neposlednom rade netreba zabúdať na to, že je výborným pohlcovačom negatívnej energie. Rovnako pohlcuje aj prírodné a elektromagnetické znečistenie z okolia. Chráni tiež pred radiáciou.

Učinky na telo

Malachit je kameň, ktorý podporuje rast a dodáva človeku celkovú silu. Vhodný je aj pre ženy, ktoré trpia menštruačnými problémami, akými sú predmenštruačný syndróm, bolestivá menštruácia alebo ťažkosti v menopauze.

Pomôže aj ženám pred pôrodom, keďže sa predpokladá, že dokáže stimulovať vyvolanie pôrodu. V rámci pohybového aparátu je určený na hojenie zlomenín a rovnako uvoľňuje kŕče svalov. Znižuje tlak krvi a pomáha od bolestí srdca.

Vo všeobecnosti posilňuje imunitný a nervový systém. Pomáha aj pri neurologických diagnózach a to najmä pri závratoch, ochoreniach optického nervu a pri epilepsii. Vyrovnáva prudké zmeny nálad.

Svoje uplatnenie má aj pri ľuďoch, ktorí trpia cestovnou horúčkou. Účinný je aj pri prevencií a liečbe astmy, artritídy a iných opuchov kĺbov. Pozitívny efekt má aj na ľudí, ktorí trpia na ochorenia pankreasu, sleziny a prištítnych teliesok.

Čistenie a nabíjanie

Malachit pohlcuje mnoho negatívnej energie a preto netreba samozrejme zabúdať na jeho pravidelnú očistu. Malachit sa čistí pod prúdom vlažnej vody, prípadne sa odporúča jeho očista pri hematite, vedľa ktorého sa ponechá niekoľko hodín. Malachit sa nenabíja na slnku. Vhodným spôsobom je uloženie na niekoľko hodín na kryštál.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem