Obsidián mahagonový - kameň

Cena: 2,29 €
Veľkosť cca 30-40 mm (XL)
Znamenie Váhy, Škorpión, Kozorožec
Čakra základná
Farba čierná
Cena je za 1 kus
Minerál Obsidián
Dostupnosť: na sklade

Obsidián mahagónový, tak ako všetky ostatné druhy obsidiánu, je stuhnutou lávou a teda vulkanickým sklom. Práve preto sa jeho náleziská nachádzajú v blízkosti sopiek.

Kameň má výraznú červeno-hnedú farbu, ktorú zdobia občasné čierne škvrny. Farba obsidiánu mahagónového je daná obsahom železa.

Účinky na dušu

Obsidián je vo všeobecnosti kameňom ochrany. Chráni človeka pred rôznymi negatívnymi vplyvmi z okolia na všetkých úrovniach bytia. Rovnako veľmi účinne znižuje vnútorne napätie, strach a stres.

Obsidián otvára človeku nové horizonty a veľmi účinne podporuje vnútorný rast. Dodáva silu a sebadôveru, ktoré človek k vlastnému rastu nevyhnutne potrebuje. Takto môže človek nasledovať svoje vnútorné volanie.

Pomáha tiež prekonať staré emocionálne traumy a ublíženia. Prináša pocity bezpečia a pokoja.

Obsidián mahagónový tiež podporuje vnútorné pocity zdravej sexuality. Človek, ktorý ho nosí, sa cíti príťažlivý a spokojnejší sám so sebou.

Veľmi silný účinok má obsidián mahagónový pri rozhodovaní sa. Podporuje racionálne a premyslené rozhodnutia. Ukazuje človeku nové a reálne životné ciele.

Obsidián mahagónový je vhodný aj pri sebareflexii. Človek sa pomocou neho dokáže pozrieť do vlastného vnútra a pochopiť ho.

Účinky na telo

Obsidián urýchľuje hojenie všetkých zranení a ochorení. Pomáha telo zbaviť modrín.

Účinný je aj pri poruchách žalúdka a trávenia. Zmierňuje kŕče svalov a podporuje funkciu metabolizmu a imunitného systému. Rovnako zlepšuje príznaky pri ochoreniach očí.

Podporuje aj krvný obeh, čo ocenia najmä ľudia, ktorí majú neustále chladné ruky a nohy.

Obsidián mahagónový sa považuje za veľmi účinný kameň pri hojení ochorení ďasien. Zdravé ďasná sú nevyhnutné pre zdravé zuby. V prípade, že človek trpí zápalmi ďasien alebo paradentózou, je tento kameň určený práve jemu.

Čistenie a nabíjanie

Obsidián mahagónový si vyžaduje pravidelnú starostlivosť rovnako ako väčšina liečivých kameňov. Ani v prípade tohto kameňa nejde o žiadnu komplikovanú procedúru. Obsidián mahagónový stačí na niekoľko minút ponoriť pod tečúcu vodu. Po vybratí sa jemne osuší.

Na jeho nabíjanie je najvhodnejšie slnečné alebo mesačné svetlo, na ktorom by sa mal ponechať aspoň niekoľko hodín. Následne je opäť pripravený na použitie.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem