Lapis lazuli pravý - kameň

Cena: 4,99 €
Znamenie Vodnár, Ryby, Panna, Kozorožec
Čakra hrdla, čela
Farba modrá
Minerál Lapis lazuli
Veľkosť cca 25-30mm 23g
Dostupnosť: na sklade
ID 595

Lapis lazuli je zvláštnym kameňom, ktorý je v pravom slova zmysle zmesou niekoľkých druhov minerálov. Sýtu a tmavú modrú farbu mu dodáva sodalit. Za jeho zlaté, lesklé škvrny je zodpovedný pyrit a dôvodom bielych žilnatých prúžkov je kalcit.

Už v starovekom Egypte sa lapis lazuli považoval za posvätný kameň. Egypťania verili, že sa v ňom skrýva nekonečná energia nočnej oblohy a hviezd. Rovnako sa v Egypte používal rozdrvený lapis lazuli ako očný tieň, čoho dôkazom sú rôzne umelecké diela zachované z tohto obdobia.

Názov kameňu pochádza z latinského „lapis“, čo v preklade znamená „kameň“ a z perzského „azul“, teda modrý. Lapis lazuli je kameňom, ktorý ukrýva v sebe mnoho duchovných aj telesných účinkov.

Účinky na ducha

Lapis lazuli je kameňom, ktorý dokáže účinne chrániť pred psychickými útokmi všetkého druhu. Blokuje negatívnu energiu, ktorá číha na človeka na každom kroku a každej sekunde života.

Veľmi rýchlo a efektívne uľavuje od stresu a prináša človeku pocit vnútorného pokoja a harmónie. Je kameňom sebaprijatia a pomáha odhaliť vnútornú pravdu, ktorú dokáže následne človek vyjadriť do svojho okolia bez strachu a bez kompromisov.

Navodzuje harmóniu a zvyšuje sebavedomie. Pomáha pri úprimnosti, empatií a dodáva morálku človeku, ktorý ho nosí. Rovnako rozvíja objektivitu, jasnosť a nadhľad nad dianím každodenného života. Stimuluje kreativitu, ale aj intelekt a múdrosť, čo sa následne prejaví v konaní a činoch.

Lapis lazuli sa tiež považuje za kameň, ktorý zvyšuje úroveň vodcovských kvalít v človeku. Pomáha reálne posudzovať situácie, do ktorých sa človek dostal. Rovnako vie priniesť úľavu pri rôznych emocionálnych traumách a urýchľuje ich hojenie. Zbavuje človeka zbytočnej záťaže z minulosti a tým mu dáva šancu posunúť sa v živote vpred.

Účinky na telo

Lapis lazuli posilňuje imunitný systém človeka a to najmä na úrovni týmu. Dodáva mu tak silu v boji s chorobami. Čistí kostnú dreň, v ktorej sa tvorí krv a rovnako aj samotnú krv.

Znižuje krvný tlak a efektívne mierni zápal. Dokáže uľaviť aj v prípade neurologických porúch. V tomto smere sa využíva najmä pri migrénach a závratoch, ktoré výrazne znižujú kvalitu života človeka.

Pomáha odstrániť nespavosť a účinne bojuje aj s depresiou, stresom a úzkosťou. Čistí a odstraňuje patologické prejavy na koži.

Lapis lazuli sa považuje tiež za kameň, ktorý má priaznivé účinky na oblasť hrdla. Bojuje s chorobami hlasiviek, štítnej žľazy a tiež so zápalmi hrdla rôzneho pôvodu. Jeho liečivé účinky ocenia aj ľudia s poruchami dýchacieho systému.

Čistenie a nabíjanie

Aj lapis lazuli je kameň, o ktorý sa treba pravidelne a poctivo starať. Lapis lazuli by sa mal od negatívnej energie čistiť pod tečúcou vodou, ktorá je vlažná. Voda prúdi na kameň niekoľko minút, po čom sa lapis lazuli dôkladne osuší. Nabíja sa na mesačnom svetle, teda počas noci, ideálne spolu s kryštálom.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem