Granát, almandin - kameň

Cena: 4,99 €
Farba čierná, fialová
Cena je za 1 kus
Veľkosť cca 30 mm
Znamenie Baran, Lev, Škorpión
Čakra základná, srdca
Dostupnosť: na sklade

Granát sa v prírode vyskytuje vo všetkých farebných odtieňoch okrem modrého. Almandin je jeho najznámejší variant vínovo červenej farby.

Názov granát pochádza z latinského slova „granatum“, čo v preklade znamená „semeno granátového jablka“. V minulosti sa verilo, že granát chráni človeka pred urieknutím.

Účinky na dušu

Granát veľmi účinne očisťuje dušu od všetkých škodlivých vplyvov. Nabíja človeka pozitívnou energiou a revitalizuje ho. Prináša harmóniu do vnútornej energie, čím vyrovnáva v človeku všetky nepríjemné a príjemné pocity. Dokáže vzbudiť vášeň alebo pokoj vždy, keď treba.

Do rovnováhy dokáže dostať aj všetky emócie človeka. Zvyšuje lásku, ale aj oddanosť. Otvára srdce človeka a do vzťahov vnáša teplo, pochopenie, dôveru i úprimnosť. Podporuje priateľstvá, lásku a vzájomné priťahovanie sa medzi ľuďmi.

Granát tiež veľmi účinne pomáha kontrolovať hnev a to najmä hnev namierený voči vlastnej osobe. Naopak pomáha človeku prejaviť všetky dobré vlastnosti. Zvyšuje vnímanie vlastnej duše aj okolia.

Vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia rôznymi predsudkami, pretože ich pomáha eliminovať. Podporuje inštinkt prežitia, prináša odvahu a nádej do všetkého, čo človek robí.

Granát je tiež známy pre svoju schopnosť zvyšovať kreativitu i produktivitu a udržiavať pozornosť. Týmito vlastnosťami dovoľuje človeku začať a dokončiť všetko, čo potrebuje. Ocenia ho aj ľudia, ktorí sa snažia kariérne rásť. Verí sa tiež, že pomocou granátu sa dá nazrieť do minulých životov a taktiež, že spája duchovné s materiálnymi.

Účinky na telo

Granát stimuluje metabolizmus, čím zaručuje správnu rovnováhu všetkých procesov, ktoré v tele prebiehajú. Regeneruje organizmus na všetkých úrovniach, od DNA v bunkách, po telo ako celok. Chráni človeka aj pred toxickým vplyvom okolia.

Veľmi účinný je aj v prípade porúch a ochorení miechy a mozgovomiecho­vého moku.

Priaznivo pôsobí tiež pri poruchách kostí, najmä pri osteoporóze a zlomeninách. Dodáva človeku silu a preto ho ocenia všetci tí, ktorí sa cítia vyčerpaní a dlhodobo unavení. Pomáha tiež pri zápaloch a horúčke, rôzneho pôvodu.

Granát stimuluje funkciu imunitného systému, čím bráni najmä rozvoju infekčných ochorení. Veľmi účinný je granát aj pri ochoreniach krvi. Očisťuje ju od rôznych škodlivých látok a pomáha tiež pri anémiách. Reguluje krvný tlak, pričom ho v prípade potreby dokáže zvýšiť aj znížiť. Posilňuje aj vitálne orgány, ktorými sú srdce a pľúca. Dokáže uľaviť aj od bolesti pri žlčových kameňoch a pri chorobách obličiek.

Granát rovnako zvyšuje sexuálnu túžbu a oslabuje negatívne myšlienky pri depresiách.

Čistenie a nabíjanie

Na to, aby si granát zachoval všetky svoje pozitívne vlastnosti sa musí pravidelne čistiť. Granát by sa mal ponoriť na pár minút pod tečúcu vodu vlažnej teploty. Následne ho treba jemne osušiť.

Na nabíjanie granátu je vhodný číry kryštál, na ktorý sa granát na pár hodín položí. Čistenie a nabíjanie granátu by sa malo opakovať každých pár týždňov.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem