Lapis - náramok, guličky, 4mm

Cena: 7,99 €
Znamenie Panna, Kozorožec, Vodnár, Ryby
Čakra hrdla, čela
Minerál Lapis lazuli
Dostupnosť: na sklade
ID 1861

Lapis lazuli

Lapis lazuli je zvláštnym kameňom, ktorý je v pravom slova zmysle zmesou niekoľkých druhov minerálov. Sýtu a tmavú modrú farbu mu dodáva sodalit. Za jeho zlaté, lesklé škvrny je zodpovedný pyrit a dôvodom bielych žilnatých prúžkov je kalcit.

Už v starovekom Egypte sa lapis lazuli považoval za posvätný kameň. Egypťania verili, že sa v ňom skrýva nekonečná energia nočnej oblohy a hviezd. Rovnako sa v Egypte používal rozdrvený lapis lazuli ako očný tieň, čoho dôkazom sú rôzne umelecké diela zachované z tohto obdobia.

Názov kameňu pochádza z latinského „lapis“, čo v preklade znamená „kameň“ a z perzského „azul“, teda modrý. Lapis lazuli je kameňom, ktorý ukrýva v sebe mnoho duchovných aj telesných účinkov.

Účinky na ducha

Lapis lazuli je kameňom, ktorý dokáže účinne chrániť pred psychickými útokmi všetkého druhu. Blokuje negatívnu energiu, ktorá číha na človeka na každom kroku a každej sekunde života.

Veľmi rýchlo a efektívne uľavuje od stresu a prináša človeku pocit vnútorného pokoja a harmónie. Je kameňom sebaprijatia a pomáha odhaliť vnútornú pravdu, ktorú dokáže následne človek vyjadriť do svojho okolia bez strachu a bez kompromisov.

Navodzuje harmóniu a zvyšuje sebavedomie. Pomáha pri úprimnosti, empatií a dodáva morálku človeku, ktorý ho nosí. Rovnako rozvíja objektivitu, jasnosť a nadhľad nad dianím každodenného života. Stimuluje kreativitu, ale aj intelekt a múdrosť, čo sa následne prejaví v konaní a činoch.

Lapis lazuli sa tiež považuje za kameň, ktorý zvyšuje úroveň vodcovských kvalít v človeku. Pomáha reálne posudzovať situácie, do ktorých sa človek dostal. Rovnako vie priniesť úľavu pri rôznych emocionálnych traumách a urýchľuje ich hojenie. Zbavuje človeka zbytočnej záťaže z minulosti a tým mu dáva šancu posunúť sa v živote vpred.

Účinky na telo

Lapis lazuli posilňuje imunitný systém človeka a to najmä na úrovni týmu. Dodáva mu tak silu v boji s chorobami. Čistí kostnú dreň, v ktorej sa tvorí krv a rovnako aj samotnú krv.

Znižuje krvný tlak a efektívne mierni zápal. Dokáže uľaviť aj v prípade neurologických porúch. V tomto smere sa využíva najmä pri migrénach a závratoch, ktoré výrazne znižujú kvalitu života človeka.

Pomáha odstrániť nespavosť a účinne bojuje aj s depresiou, stresom a úzkosťou. Čistí a odstraňuje patologické prejavy na koži.

Lapis lazuli sa považuje tiež za kameň, ktorý má priaznivé účinky na oblasť hrdla. Bojuje s chorobami hlasiviek, štítnej žľazy a tiež so zápalmi hrdla rôzneho pôvodu. Jeho liečivé účinky ocenia aj ľudia s poruchami dýchacieho systému.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem