Citrín - náramok

Cena: 4,90 €
Farba žltá
Minerál Citrín
Veľkosť 18–22 cm
Znamenie Býk, Blíženci, Lev, Vodnár
Čakra pupka, solar-plexus
Dostupnosť: na sklade

Citrínový náramok pozostáva z nádherných kamienkov citrínu. Kamienky nepravidelného tvaru sú navlečené na pevnom lanku. Zapínanie je riešené na karabínku, preto sa netreba obávať straty. Obsahuje poplatinovanú retiazku, ktorá slúži na nastavovanie veľkosti náramku. Nastaviteľná dĺžka je 18–22 cm.

Citrín je polopriehľadný kameň, ktorý sa môže vyskytovať v rôznych odtieňoch žltej, niekedy až žltohnedej farby. Práve vďaka tomuto sfarbeniu vzniklo jeho pomenovanie „citrinus“, ktoré v latinčine znamená žltý ako citrón.

Už v stredoveku poznali silu tohto magického kameňa, ktorému dali prívlastok „slnečný kameň“. Tento prívlastok získal na základe svojich schopností prinášať pozitívnu energiu, tak ako ju prináša aj slnko.

Účinky na ducha

Citrín, kameň slnka, dodáva sviežosť, vitalitu a príjemné teplo do života každého človeka. Vnáša príjemnú atmosféru do inak všedných dní a nabíja telo aj ducha pozitívnou energiou. Preto je vhodným kameňom pre ľudí trpiacich depresiami, pocitmi úzkosti a tiež pre tých, ktorí majú negatívne myšlienky a vidia všetko vo svojom okolí bledo. Uvoľňuje emócie a pocity, ktoré sú zakorenené v hĺbke duše a pomáha ich vyplaviť na povrch a vyjadriť.

Nosenie náramku z Citrína podporuje zrod nových myšlienok, nápadov a intelektuálnu tvorivosť, ktorá je potrebná na získanie riešenia a alternatív riešenie problémov. Jeho upokojujúce účinky majú pozitívny vplyv na jedincov, ktorí sa často nachádzajú pod stresom, trpia fóbiami, panikou alebo inými neurózami.

Nosenie citrínového náramku sa odporúča tým, ktorí sa nedokážu zmieriť s negatívnymi zážitkami alebo prežili traumy. Pozitívna energia citrínu napomáha vyrovnať sa s nepríjemnými skúsenosťami a naopak, posilňuje sebadôveru a sebavedomie. Majitelia tohto náramku si dokážu ľahšie určiť priority, nájsť si motiváciu a na jej základe sa vydať na cestu za svojimi cieľmi a snami.

Účinky na telo

Nosenie citrínového náramku má blahodarný účinok na pečeň, žlčník a ľadviny, pretože prečistí telo od škodlivých látok a toxínov. Tieto detoxikačné schopnosti citrínu majú dobré účinky na pleť a choroby kože, pretože je silne spätý s čistiacimi orgánmi tela.

Náramok je dobrým spoločníkom aj pre tých, ktorí majú tráviace ťažkosti, choroby žalúdka a žalúdočné kŕče. Má protizápalové účinky, preto je vhodný na liečenie zápalu slepého čreva, obličiek, žlčníka alebo horúčky. Má pozitívny vplyv na obehovú sústavu, reguláciu a obeh krvi v organizme.

Tiež podporuje tvorbu bielych krviniek a čistenie krvi. Dobre vplýva na látkovú výmenu a s ňou späté vstrebávanie vitamínov do tela, hlavne zinku a selénu. Efektívne pôsobí na imunitný systém a nervovú sústavu. Nosenie sa odporúča diabetikom alebo ľudom, ktorí trpia nedostatkom energie.

Čistenie a nabíjanie

Citrínový náramok je potrebné čistiť a nabíjať. Čistíme ho pod prúdom vlažnej vody niekoľko minút. Nabíja sa hneď po vysušení na mesačnom svetle. Pre silnejšie nabíjanie je potrebné nabíjať tento kameň pri splne.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem