Pyrit - kameň

Cena: 5,89 €
Farba šedá, zlatá
Cena je za 1 kus
Veľkosť cca 30-40 mm
Znamenie Lev, Kozorožec
Čakra pupka, solar-plexus
Dostupnosť: vypredané

Každý z nás už určite počul o takzvanom „mačacom zlate“. Málo ľudí však vie, že pod takýmto označením sa v skutočnosti skrýva práve pyrit.

Názov kameňa pochádza z „pyrites lithos“, čo znamená „kameň, ktorý iskrí“. Dôvodom tohto mena je fakt, že keď narazí o pyrit železo, kameň zaiskrí. Preto sa v minulosti používal aj na zakladanie ohňa.

Účinky na dušu

Pyrit je v prvom rade kameňom intelektu. Zvyšuje inteligenciu, stimuluje analytické myslenie, podporuje logiku. Dokáže prebudiť skryté intelektové schopnosti, ktoré človek dokáže následne využiť.

Rovnako stimuluje pamäť a pomáha človeku nezabúdať.

V prípade rozumových schopností treba ešte spomenúť to, že pyrit zvyšuje schopnosť človeka sa sústrediť.

S pyritom je tiež človek schopný premieňať myšlienky na činy. Pyrit rovnako podporuje zdravé sebavedomie človeka a preto je vhodný pre všetkých nerozhodných ľudí.

Okrem toho je pyrit rovnako kameňom ochrany. Toho, kto ho nosí, chráni pred negatívnou energiou.

Rovnako ochraňuje pred fyzickým a psychickým ublížením. Odstraňuje negativitu všetkého druhu. Naopak priťahuje prosperitu a šťastie.

Účinky na telo

Pyrit je kameňom vhodným na úpravu hormonálnej nerovnováhy. Zmierňuje príznaky bolestivej a nekomfortnej menštruácie.

Vo všeobecnosti sa verí, že pyrit dokáže podporiť a zlepšiť všeobecné zdravie a dodať človeku vitalitu. Uľavuje tiež od bolesti všetkého druhu.

Veľmi účinný je pyrit aj v prípade zápalových ochorení. Znižuje horúčku a zľahčuje priebeh každého zápalu. Jeho silu ocenia aj ľudia trpiaci zápalmi priedušiek a pľúc.

Pyrit tiež dokáže pomôcť človeku, ktorého trápi depresia a pocity dlhodobej únavy, ktoré s depresiou úzko súvisia.

V neposlednom rade treba spomenúť, že pyrit sa využíva aj v prípade potreby spresnenia konkrétnej diagnózy. Má totižto schopnosť priviesť na povrch pravé symptómy ochorenia, ktoré človeka trápi.

Čistenie a nabíjanie

Pyrit, rovnako ako ostatné kamene, potrebuje pravidelnú starostlivosť. Pyrit sa dá veľmi ľahko očistiť vo vode, v ktorej sa rozpustí trochu morskej soli.

Aj nabíjanie pyritu je pomerne jednoduché. Stačí ho na pár hodín umiestniť na slnečné alebo mesačné svetlo. Po takejto očiste sa dá pyrit opäť účinne použiť.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem