Malachit - náramok

Cena: 4,90 €
Znamenie Býk
Čakra srdca
Farba zelená
Veľkosť 18 - 22 cm
Dostupnosť: vypredané

Náramok pozostáva z kúskov malachitu, ktoré sú nepravidelného tvaru. Malachitové kamienky sú navlečené na silnom a kvalitnom lanku, ktoré obsahuje karabinku a poplatinovanú retiazku. Retiazka slúži na nastavovanie veľkosti náramku.

Kameň je sfarbený do zelena, niekedy až modrozelena. Na povrchu Malachitu sa striedajú tmavé a svetlejšie prúžky alebo vzory, ktoré v kombinácií s leskom pôsobia veľmi unikátne.

Malachit poznali už v období starovekého Grécka a bol považovaný za kameň ženskosti. Podľa Grékov symbolizoval vlastnosti ako zvodnosť, zmyselnosť, spanilosť a zvedavosť. Egypte ho zase uctievali ako kameň nádeje a dôvery. Už tieto prívlastky poukazujú na to, že malachit je kameňom mnohých tvárí.

Účinky na dušu

Malachit je kameňom rovnováhy, vytvára balans medzi racionálnym a iracionálnym, teda rozumom a citom, pretože podporuje spoluprácu medzi hemisférami.

Má upokojujúce účinky, výborne pôsobí proti stresu i napätiu, a naopak vyvoláva pokoj, mier a harmóniu. Podporuje trpezlivosť, motiváciu a schopnosť prijímať to, čo nám život prináša.

Odhalí všetky potláčané emócie, city a túžby, posilní schopnosť pozorovať a tým, napomáha pochopiť zmysel vecí okolo nás, ako aj bytie nás samotných. Ocenia ho tiež jedinci, ktorí sa nevedia vyrovnať so zármutkom alebo odstrániť traumy a bolestné spomienky, ktoré sú ukryté v hĺbke duše.

Pomáha jedincom, ktorí sa hľadajú a nemajú ešte presne určené svoje priority a hodnoty. Práve s týmto sa spája zlepšenie schopnosti robiť správne a rýchle rozhodnutia , či už na základe intuície alebo rozumu.

Malachitový náramok funguje tiež ako ochranný amulet, pretože dokáže vycítiť hroziace nebezpečenstvo.

Účinky na telo

Malachitový náramok posilňuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu. Má silne detoxikačný charakter, takže pomáha z tela vyplavovať toxíny, nežiaduce a škodlivé látky. To má pozitívny vplyv na pečeň, slezinu, obličky a nadobličky. Má regeneračné schopnosti a je veľmi efektívny na hojenie rán a jaziev.

Chráni telo pred problémami s kosťami a chrbticou, lieči artritídu, reumu, zlomeniny a bolesti i opuchy kĺbov. Napomáha správnemu fungovaniu pľúc a lieči dýchacie ťažkosti a astmu. Má pozitívny vplyv na celý tráviaci trakt a odstraňuje ochorenia ako žalúdočné vredy, ľadvinové a žlčníkové kamene a piesok.

Ocenia ho tiež cukrovkári, alebo ľudia ktorí trpia sklerózou multiplex alebo Parkinsonovou chorobou. Prívlastok „kameň pôrodnej baby“ získal preto, že uľahčuje pôrod, tlmí pôrodné bolesti, potláča kŕče, či už menštruačné alebo iné. Znižuje vysoký krvný tlak, posilňuje srdce a podporuje krvný obeh.

Čistenie a nabíjanie

Malachitový náramok je potrebné čistiť a nabíjať tak, ako aj všetky liečivé kamene. Čistí sa pod prúdom vlažnej vody. Pod tečúcou vodou je malachit vložený len na niekoľko minút , neskôr sa vysuší a nabíja na priamom slnku.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem