Karneol - náramok, guličky, 4mm

Cena: 5,99 €
Dostupnosť: na sklade
ID 1860

Karneol ja oranžovo-červeným kameňom, ktorému farbu dodáva železo nachádzajúce sa v jeho štruktúre. Jeho názov pochádza z latinského slova „carne“, čo v preklade znamená mäso.

Karneol poznali už v starovekom Egypte. Práve tu ľudia verili, že ide o kameň, ktorý svojmu nositeľovi prinesie vitalitu. Karneol sa tiež v Egypte považoval za kameň zmŕtvychvstania a preto sa dával do hrobiek mŕtvych.

V stredoveku používali ľudia karneol na ochranu pred bleskami, nočnými morami a tiež sa ním bránili proti čítaniu myšlienok.

Dnes sa stále verí, že karneol v snoch znamená prichádzajúci problém. Je tiež ideálnym darčekom k 17. výročiu svadby.

Účinky na dušu

Karneol je veľmi mocným kameňom, ktorý dokáže posunúť život človeka smerom k jeho pravej podstate. Pomáha mu nájsť vlastnú životnú cestu. Otvára nové dvere a pomáha naplniť ľudské sny. Je to kameň motivácie a odvahy. Dodáva človeku vitalitu a stimuluje jeho kreativitu. Napomáha mu robiť pozitívne životné rozhodnutia a dodáva vieru vo vlastnú osobu.

Rovnako sa verí, že karneol dokáže pomôcť ľuďom, ktorý sa cítia zneužívaní. Ochrániť dokáže aj od závisti, hnevu a neopodstatneného odporu okolia. Veľmi účinne znižuje negatívne postoje a celkovo prináša vnútorný pokoj. Verí sa tiež, že dokáže premeniť negatívnu energiu na pozitívnu. Učí človeka milovať vlastný život a seba samého.

Karneol tiež pomáha človeku pochopiť vlastnú osobu a svoju vlastnú cenu. Veľmi vhodní je pre ľudí, ktorí sa cítia vo svojom živote zaseknutí a chcú to zmeniť.

Karneol tiež zvyšuje analytické schopnosti človeka a zlepšuje jeho vnímavosť. Podporuje koncentráciu a znižuje psychickú spomalenosť, ktorá býva spôsobená stresom alebo nadmernou únavou.

Vie sa tiež, že karneol dokáže pomôcť prekonať strach z verejného vystupovania a rovnako pomáha uspieť v kariére.

Účinky na telo

Karneol sa už mnoho storočí považuje za kameň plodnosti a sexuality. Zvyšuje plodnosť a podporuje zdravý sexuálny apetít. Veľmi účinný je tiež pri bolestiach podbrušia a to najmä počas menštruácie, bolestivej ovulácie, ale aj v tehotenstve. V takomto prípade sa odporúča karneol položiť na 20 minút na lonovú kosť, pod pupok.

Karneol pomáha tiež pri bolestiach dolného chrbta a pri bolestiach kĺbov pri artritíde a reume. Účinne tiež odstraňuje bolesť nervov. Zrýchľuje hojenie kostí a väzov po úrazoch a operáciách.

Karneol vo všeobecnosti dodáva energiu a pomáha tiež bojovať s depresiou. Zvyšuje apetít a zlepšuje vstrebávanie živín, minerálov a vitamínov. Harmonizuje funkciu celého tráviaceho systému, žlčníka a pankreasu. Zvyšuje prekrvenie všetkých vnútorných orgánov, čím im dáva predpoklad pre správnu funkciu.

Karneol dokáže tiež pomôcť každému, kto má problém s obličkami alebo obličkovými kameňmi. Jeho silu ocenia aj ľudia, trpiaci alergiami a bronchiálnou astmou.

Karneol má tiež dokázané účinky na krv, ktorú čistí a otepľuje. Rovnako pomáha vytvárať nové červené krvinky, čo sa dá využiť najmä pri liečbe krvácania.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem