Kalcit oranžový - kameň

Cena: 3,99 €
Čakra sakrálna
Veľkosť 25-35 mm
Znamenie Blíženci
Dostupnosť: vypredané
ID 556

Kalcit patrí k najmäkším kameňom na svete. Je základnou zložkou vápenca a mramoru a bohaté zastúpenie má v jaskyniach. Jeho názov pochádza z gréckeho slova „chalix“, čo v preklade znamená vápno.

Kalcit oranžový je druh kalcitu, ktorý má jemné oranžové sfarbenie. Pôvodní obyvatelia Ameriky považovali kalcit oranžový za posvätný kameň.

Účinky na dušu

Kalcit oranžový násobí a zvyšuje celkovú energiu človeka. Znižuje strach a účinne dokáže odstrániť pocity depresie. Rovnako eliminuje zo života človeka problémy a fóbie.

Taktiež dokáže veľmi účinne znížiť stres. Chráni a čistí každého, kto ho nosí. Prináša vnútorný pokoj a rovnováhu do ľudskej mysle. Harmonizuje emócie a dáva človeku šancu dosiahnuť plný potenciál.

Kalcit oranžový znižuje predsudky a potencuje rozhodnosť. Dodáva človeku sebadôveru, ktorú nevyhnutne potrebuje každý z nás a tým mu uľahčuje prekonávať prekážky.

Zvyšuje tiež intuíciu a učí človeka spoliehať sa na svoje inštinkty. Pomáha aj pri učení, pretože podporuje pamäť. Tým je vhodný pre každého študenta.

Kalcit oranžový dokáže priniesť harmóniu aj do vzťahov a zmieriť pohádaných ľudí.

Účinky na telo

Kalcit oranžový je veľmi vhodný na liečbu rôznych ochorení tráviaceho traktu. Pomáha pri poruchách žalúdka, či už pri vredoch, prekyslení alebo zápaloch.

Rovnako zmierňuje aj črevné ochorenia, najmä chronické zápaly a hnačky, či zápchy. Využijú ho aj ľudia, ktorých trápia žlčníkové ťažkosti.

Kalcit oranžový pomôže aj ľuďom, ktorí trpia poruchami reprodukčného systému.

Zachováva zdravé zuby a kosti. Znižuje bolesti chrbta a dodáva celkovú fyzickú silu, čím odstraňuje pocity dlhodobej únavy. Urýchľuje hojenie rán a tým skracuje zotavovanie. Udržiava zdravú kožu a zbavuje ju akné.

Vo všeobecnosti zvyšuje odolnosť organizmu pretože podporuje funkciu imunitného systému.

Čistenie a nabíjanie

Tak ako každý kameň, aj kalcit treba pravidelne čistiť a nabíjať. Keďže ide o kameň skutočne mäkký, treba byť pri starostlivosti oň naozaj opatrný. Kalcit sa čistí tak, že sa na pár minút vloží pod tečúcu vodu, ktorá by mala byť vlažná. Následne sa jemne osuší.

Nabíjanie kalcitu je taktiež pomerne jednoduché. Stačí, keď sa na noc umiestni na číry kryštál a ráno je opäť pripravený na použitie.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem