Jaspis žltý - kameň

Cena: 2,29 €
Znamenie Panna, Vodnár, Ryby
Čakra základná
Farba žltohnedá
Cena je za 1 kus
Minerál Jaspis
Veľkosť 25-40 mm (XL)
Dostupnosť: vypredané

Jaspis je mnohé storočia uznávaný pre svoje magické a mystické vlastnosti. Už v starovekom Egypte sa verilo, že jaspis zvyšuje sexuálnu energiu. Mnoho mužov ho nosilo okolo krku ako amulet, práve pre spomínanú silu.

Jaspis sa tiež spomína v Biblii. Podľa Biblie bol jaspis kameňom, ktorý zoslal ľuďom Boh a stal sa základným kameňom Nového Jeruzalemu.

Jaspis sa skladá prevažne z kremeňa a vyskytuje sa v mnohých rôznych farbách.

Žltý jaspis je pomerne rozšíreným druhom jaspisu a má rôzne odtiene žltej farby. Ukrýva v sebe mnoho pozitívnych účinkov na dušu aj telo.

Účinky na dušu

Jaspis je kameň ochrany, ktorý tiež dokáže harmonizovať energiu tela a ducha. Práve žltý jaspis sa považuje za jeden z najsilnejších ochranných kameňov vôbec.

Žltý jaspis chráni pred všetkými negatívnymi vplyvmi z okolia. Rovnako dokáže zabrániť škodlivému vplyvu znečistenia ovzdušia a elektromagne­tického smogu.

Žltý jaspis prináša človeku vnútorný pokoj. Upokojuje nervový systém a všetky emócie, ktoré človek prežíva.

Žltý jaspis má tiež výnimočnú schopnosť, pomocou ktorej dokáže napraviť všetky neprávosti, ktoré sa človeku udiali. Rovnako sa verí, že očisťuje myseľ a pomáha človeku kráčať smerom vpred bez toho, aby sa obzeral vo svojom živote späť.

Dodáva silu rozvíjať vlastnú osobnosť a kráčať životom s triezvym pohľadom na svet. Pomáha tiež pri rozhodovaní sa a to najmä v tom zmysle, že dovoľuje človeku rozhodnúť sa podľa seba a nie na základe nátlaku z okolia.

Účinky na telo

Jaspis sa vo všeobecnosti považuje za kameň, ktorý veľmi účinne bojuje s nadmernou únavou. Vhodný je preto pre ľudí, ktorí sú neustále pod veľkým fyzickým a psychickým stresom, ktorý ich vyčerpáva. Rovnako takýmto spôsobom pomôže aj ľuďom, ktorí dlhodobo bojujú s nejakou chorobou.

Žltý jaspis pomáha aj pri poruchách žalúdka a to najmä pri zvýšenej tvorbe žalúdočnej kyseliny, s čím následne súvisí tvorba vredov a žalúdočný reflux.

V rámci tráviaceho traktu ho využijú aj všetci tí, ktorí majú problém s nadmernou tvorbou plynov a s kŕčmi.

Žltý jaspis tiež pomáha hojiť tkanivá, čím znižuje čas potrebný na hojenie úrazových a operačných rán.

Čistenie a nabíjanie

Každý jaspis treba pravidelne čistiť a nabíjať. O žltý jaspis sa dokáže postarať skutočne každý, pretože starostlivosť oň nie je vôbec náročná. Stačí ho každých pár týždňov umyť pod prúdom vlažnej vody a následne osušiť. Takto sa žltý jaspis zbaví všetkej zlej energie.

Následne sa odporúča jaspis nabiť na priamom slnečnom svetle, na ktorom sa ponechá niekoľko hodín.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem