Amazonit - náramok

Cena: 3,90 €
Veľkosť 18 - 22 cm
Znamenie Býk, Váhy, Vodnár, Ryby
Čakra srdca
Dostupnosť: vypredané

Produkt amazonit náramok je vyrobený z drobných, nepravidelný kamienkov navlečených na kvalitnom kovovom lanku. Zapínanie je riešené na karabinku a predĺžovaciu retiazku. Nastaviteľná dĺžka náramku je 18–22 cm.

Amazonit, tento krehký a zaujímavý kameň dostal svoje pomenovanie po svojom nálezisku, Amazonke, rieke v Brazílii. Bol uctievaný ako talizman a šperk už v starovekom Egypte, Mezopotámií, a taktiež pôvodnými americkými kultúrami.

Typickým prívlastkom Amazonitu je prosperita a nádej. Jeho nosenie pritiahne hojnosť, nové obchody a šťastie vo finančných aktivitách. Prívlastok nádej nie je tiež náhodným. Spája sa s týmto kameňom preto, že prináša človeku dôveru a nádej v lepšiu budúcnosť.

Účinky na dušu

Amazonit sa vyznačuje vlastnosťami, ako sú jemnosť a priateľskosť, a vďaka nim sa stal obľúbeným. Medzi charakteristické psychologické účinky patrí posilnenie vitality, radosti zo života a prínos duševnej rovnováhy a pokoja.

Odporúča sa tiež jedincom, ktorí trpia depresiami, samodeštrukčným správaním alebo sú psychicky labilnejší. Sila amazonitu spočíva v tom, že dokáže odohnať negatívnu energiu a smútok, a nahradiť ich vierou v lepšiu budúcnosť a sebaistotou.

Ak stojíte pred ťažkým rozhodnutím, tak amazonit Vám dodá odvahu nasledovať svoje presvedčenie a veriť si.

Amazonit zabraňuje podráždenosti, nervozite a stresu, naopak napomáha trpezlivosti a udržiava harmóniu. Je vhodný pre ľudí, ktorí ľahko podliehajú stresujúcim situáciám, majú sklon k nervozite alebo majú ťažkosti s častými výkyvmi nálad. Práve stres a nervozita sú jedným z faktorov, ktoré vplývajú nepriaznivo na ľudský organizmus, a teda spôsobujú srdcovocievne ochorenia. Amazonit má pozitívne účinky na srdce a nervovú sústavu s ním spätú.

Amazonit má tiež mimoriadne upokojujúce schopnosti, eliminuje a odstraňuje negatívnu energiu, hnev a nepokoj. Ukľudňuje celý nervový systém, prepája fyzické telo s éterickým a udržiava v rovnováhe jednotlivé úrovne osobnosti.

Okrem týchto vlastností, má Amazonit silnú schopnosť prebúdzať intuíciu, ktorú dáva do popredia pred racionalitou. Informácie prechádzajúce mozgom filtruje, analyzuje a kombinuje ich s pôsobením intuície, čo pomôže udržiavať čistú energiu univerzálnej lásky.

Účinky na telo

Ak mávate bolesti hlavy a migrény, priložte amazoni na oblasť hrdla alebo zátylku. V tejto oblasti utlmí tiež citové traumy, odbúrava duševné bloky, obavy a strach.

Medzi ďalšie liečivé účinky tohto cenného kameňa je pomoc pri vstrebávaní vápnika do tela, čím posilňuje zuby, kosti a lieči osteoporózu.

Ak plánujete potomstvo alebo vo Vás drieme malý človiečik, tak by ste mali zbystriť pozornosť. Vzácnosť Amazonitu je tiež v tom, že je skvelým asistentom pri pôrode. Uľahčuje pôrod a zmierňuje pôrodné bolesti.

Pokiaľ trpíte menštruačnými bolesťami a kŕčami, utíši aj tieto neduhy. A pokiaľ Vám po byte už lozí poštvornožky malý bojovník, tak je vhodný aj pre podporu jeho reči.

Ďaľšie vlastnosti amazonitu

Amazonit je ako stvorený pre tých, ktorí si na živobytie zarábajú svojou tvorivosťou. Podporuje kreativitu a tvorivosť, preto je skvelým tichým spoločníkom spisovateľa alebo grafika.

Amazonit je kameňom elementu zeme a má obdivuhodnú filtračnú schopnosť. Blokuje geopatogénne zóny, chráni pred vyžarovaním z mikrovlnných rúr, mobilných telefónov. Taktiež pohlcuje elektromagnetické žiarenie, odporúča sa preto položiť Amazonit vedľa zdroja (napr. vedľa počítača), alebo medzi Vás a zdroj elektromagnetic­kého smogu.

Čistenie a nabíjanie

Amazonit náramok sa vyznačuje veľkou citlivosťou na teplotné zmeny, preto sa odporúča čistenie a nabíjanie raz za týždeň. Amazonit sa čistí pod prúdom vlažnej vody a nabíja na dennom svetle, ale nie na priamom slnečnom svetle.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem