Obsidián vločkový - placka

Cena: 3,20 €
Znamenie Škorpión, Kozorožec, Váhy
Čakra základná
Minerál Obsidián
Cena je za 1 kus
Rozmery 35 - 45 mm
Dostupnosť: na sklade
ID 1800

Vyhladená placka z minerálu. Pravidelný tvar, rozmery 35 - 45 mm. Každý kus je unikátny.

Obsidián

Obsidián je vo všeobecnosti vulkanické sklo. Vzniká z lávy, ktorá sa dostala do kontaktu s vodou a následne veľmi rýchlo stuhla. Efekt vločiek dodáva obsidiánu minerál krystobalit.

Keďže je obsidián v skutočnosti sklo, je po zlomení naozaj ostrý. Práve preto sa v minulosti používal na výrobu hlavíc šípov a nožov. Rovnako využívali obsidián v minulosti ľudia ako zrkadlo. Dnes sa verí v jeho duchovné a fyzické liečivé účinky.

Účinky na dušu

Obsidián vločkový sa považuje za kameň sebadôvery. Dodáva človeku zdravé sebavedomie, ktoré mu pomáha vyrovnať sa s nástrahami každodenného života.

Rovnako je kameňom pravdy a úprimnosti, čím umožňuje človeku hovoriť a konať tak ako to cíti. Pomáha človeku načrieť do podvedomia a dostať na povrch všetko hlboko ukryté, či už pozitívne alebo negatívne.

Obsidián dáva človeku tiež silu znovuobjaviť zabudnuté schopnosti, ktoré kedysi mal. Vie sa, že obsidián vločkový účinne bojuje s negatívnou energiou. Negatívnu energiu z okolia absorbuje a rovnako proti nej chráni. Táto ochrana je obyčajne naozaj veľmi silná.

Rovnako bráni premene pozitívnych myšlienok na negatívne. Odstraňuje pocity stresu a strachu, ktoré ho obmedzujú. Pomáha tiež človeku brániť sa pred psychickým nátlakom a útokmi.

Obsidián vločkový podporuje rast ducha na všetkých jeho úrovniach. Harmonizuje ducha, telo a myseľ. Otvára človeku a jeho mysli nové možnosti, ktoré mu pomáhajú posunúť sa ďalej. Niekedy sa považuje i za kameň jasnosti, či nadhľadu.

Účinne tiež odstraňuje zmätenosť a dáva človeku schopnosť sa racionálne rozhodnúť. Napomáha logickému a jasnému mysleniu.

Obsidián využijú aj všetci tí, ktorí potrebujú zistiť, kto skutočne sú a čo im chýba k tomu, aby mohli vo svojom živote pohodlne a efektívne napredovať. Prináša rovnováhu do chvíľ, ktoré sprevádzajú veľké životné zmeny. Je taktiež kameňom, ktorý učí človeka vážiť si všetko pozitívne aj negatívne, čo sa deje v jeho okolí.

Účinky na telo

Z fyzických porúch sa využíva obsidián vločkový najmä pri ochoreniach žilového systému. Rovnako účinný je aj pri poruchách kostí a kĺbov. Uľavuje od artritídy a ostatných ochorení kĺbov. Čistí a hojí kožu.

Obsidián vločkový by mali nosiť aj ľudia, ktorí trpia chladnými končatinami, keďže tento kameň ich dokáže prekrviť a zohriať. Rovnako pomáha pri hojení rán alebo modrín a pri kŕčoch, či spazmoch svalov.

Priaznivo pôsobí aj na obehový systém, pričom najúčinnejší je pri znižovaní krvného tlaku.

Celkovo dokáže detoxikovať organizmus a prinavracia mu telesnú harmóniu. Využiť sa dá tiež pri poruchách tráviaceho traktu, teda vždy, keď má človek problém s trávením.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované placky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem