Malachit prívesok

Cena: 4,99 €
Znamenie Býk
Minerál Malachit
Čakra srdca
Rozmery 10 - 15 mm
Dostupnosť: na sklade
ID 1846

Prívesok z tromlovaného kameňa navlečený na čiernej koženej šnúrke. Veľkosť kameňa cca 15–20 mm, dĺžka šnúrky cca 80 cm.

Malachit

Malachit je kameň prekrásnych a hlbokých zelených odtieňov. Starí Egypťania verili, že bohovia sa rozhodli ľuďom zoslať na zem hviezdy a urobili tak v podobe zeleného malachitu.

Názov malachit pochádza z gréckeho „malache“, čo v preklade znamená listová zelená. Malachit je výnimočný kameň a má mnohé účinky na ducha aj telo.

Účinky na dušu

Malachit je kameňom nových začiatkov. Pomáha vytvárať predpoklady na nové začiatky a dodáva odvahu na každú zmenu, ktorú chce človek vo svojom živote vykonať. S malachitom sú ľudia rovnako ochotní podstúpiť isté riziko a nemajú z neho taký veľký strach.

Považuje sa tiež za polodrahokam, ktorý pomáha človeku prebrať zodpovednosť za vlastné činy a pocity. Presúva informácie z podvedomia do vedomia, čím dokáže pochopiť staré traumy a negatívne zážitky, čo následne vedie k ich vedomému vyriešeniu.

Malachit je taktiež minerál, ktorý odrádza človeka od sebadeštruktívnych romantických vzťahov a pomáha si uvedomiť nepodstatné záväzky medzi ľuďmi. Na druhej strane pomáha precítiť situáciu iných a prináša empatiu. Rovnako pomáha otvoriť srdce pre skutočnú a neohraničenú lás­ku.

Malachit prebúdza v človeku vnútorné dieťa, ktoré drieme v každom z nás. Tiež sa verí, že dokáže stimulovať sny.

Taktiež má pozitívny vplyv na prijímanie informácií. Ďalej zvyšuje koncentráciu a kreativitu. Účinne bojuje aj s dyslexiou.

V neposlednom rade netreba zabúdať na to, že je výborným pohlcovačom negatívnej energie. Rovnako pohlcuje aj prírodné a elektromagnetické znečistenie z okolia. Chráni tiež pred radiáciou.

Učinky na telo

Malachit je kameň, ktorý podporuje rast a dodáva človeku celkovú silu. Vhodný je aj pre ženy, ktoré trpia menštruačnými problémami, akými sú predmenštruačný syndróm, bolestivá menštruácia alebo ťažkosti v menopauze.

Pomôže aj ženám pred pôrodom, keďže sa predpokladá, že dokáže stimulovať vyvolanie pôrodu. V rámci pohybového aparátu je určený na hojenie zlomenín a rovnako uvoľňuje kŕče svalov. Znižuje tlak krvi a pomáha od bolestí srdca.

Vo všeobecnosti posilňuje imunitný a nervový systém. Pomáha aj pri neurologických diagnózach a to najmä pri závratoch, ochoreniach optického nervu a pri epilepsii. Vyrovnáva prudké zmeny nálad.

Svoje uplatnenie má aj pri ľuďoch, ktorí trpia cestovnou horúčkou. Účinný je aj pri prevencií a liečbe astmy, artritídy a iných opuchov kĺbov. Pozitívny efekt má aj na ľudí, ktorí trpia na ochorenia pankreasu, sleziny a prištítnych teliesok.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Prívesky z drahych kameňov

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem