Unakit - kameň

Cena: 2,29 €
Farba hnedá, zelená
Cena je za 1 kus
Minerál Unakit
Znamenie Býk, Váhy
Veľkosť cca 25-35 mm (XL)
Čakra základná, srdca
Dostupnosť: na sklade

Unakit je kameňom veľmi zvláštnej farebnej kombinácie. Zelený živec sa v ňom spája s ružovým epidotom, čím vznikajú na kameni rôzne mapy zeleno-ružových škvŕn.

Názov dostal tento kameň podľa amerického pohoria Unaka, kde bol prvý krát objavený. Popri mnohých pozitívnych účinkoch tohto kameňa na ducha a telo sa verí, že pomáha zdraviu rastlín v majiteľovej záhrade. Legenda tiež hovorí, že človek nosiaci unakit, nájde v budúcnosti to, čo v minulosti neprávom stratil.

Účinky na dušu

Unakit sa považuje za kameň osobného rastu. V tomto smere pomáha človeku identifikovať v živote elementy, ktoré mu bránia v rozvoji a dodáva mu silu ich zo života odstrániť. Rovnako pomáha odstrániť zo života veci a ľudí, ktorí odoberajú človeka o energiu.

Uľahčuje prechod potláčaných emócií do vedomia. Veľmi náhle môže uvoľniť masívny výlev pocitov strachu, zlosti alebo bolesti, ktoré človek dlho potláča a nedokáže sa ich zbaviť. Takto dovoľuje svoje emócie pochopiť a následne sa im postaviť a vyrovnať sa s nimi.

Unakit tiež odstraňuje všetky druhy emocionálnych blokov. Toto všetko dáva predpoklad k zdravému napredovaniu. Okrem toho harmonizuje ducha, telo a emócie. Spája ich v jeden fungujúci celok a tým umožňuje jednoduchšie a efektívne dosiahnutie cieľa, ktorý si človek stanovil.

Posilňuje tiež sebaistotu a sebadôveru. Pomáha uchopiť život do vlastných rúk a dostať tak pod kontrolu všetko, čo sa okolo nás neustále deje. Dodáva silu na vlastné a racionálne rozhodnutia.

Unakit sa rovnako vyznačuje silnou, ale pomerne jemnou pozitívnou energiou. V miestnostiach, v ktorých sa nachádza, navodzuje pocity pokoja a mieru. Túto vlastnosť kameňa ocenia najmä všetci tí, ktorí sa dlhodobo pohybujú v prostredí, ktoré je plné stresu.

Účinky na telo

Unakit je kameňom, ktorý je obzvlášť vhodný pre tehotné ženy. Chráni matku i plod a pomáha udržať ich zdravie počas celého tehotenstva a pôrodu. Harmonizuje ženský pohlavný systém a do určitej miery i mužský. Pomáha človeku pribrať na váhe na miestach tela, ktoré si sám vyberie.

Rovnako je veľmi účinným pomocníkom pri zotavovaní sa z náročných operácií alebo chorôb. Zlepšuje funkciu pečene a tým detoxikuje organizmus. Zlepšuje tiež kvalitu kože a podporuje zdravý rast nechtov a vlasov.

Svoje uplatnenie má tiež pri liečbe ochorení srdca a ciev.

Čistenie a nabíjanie

Starostlivosť o unakit nie je vôbec komplikovaná. Človek by na ňu nemal zabúdať, pretože iba správne očistený a nabitý kameň si zachováva všetky svoje liečivé účinky na ducha aj telo.

Unakit sa pri čistení umiestni pod prúd tečúcej vody, ktorá by mala byť vlažná. Po niekoľkých minútach sa vyberie a osuší. Nabíja sa na slnečnom svetle aspoň niekoľko hodín.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem