Opál žltý - kameň

Cena: 2,29 €
Znamenie Rak, Ryby
Čakra pupka, solar-plexus, korunná
Farba žltá
Cena je za 1 kus
Veľkosť cca 30-35 mm
Dostupnosť: na sklade

Opál je zmesou kremeňa a vody, ktoré sú pevne uložené vo vrstvách. Obsah vody v opále je od 5 do 10% a práve prítomnosť vody je dôvodom, prečo tento kameň nemá kryštalickú štruktúru.

Názov kameňa pochádza z latinského slova „opalus“, čo v preklade znamená „vidieť zmenu svetla“. Arabi verili, že opál priniesli na zem blesky. V stredoveku ženy používali a nosili opál na ochranu blonďavej farby vlasov.

Účinky na dušu

Opál žltý je známy pre svoju schopnosť zvyšovať ľudské emócie. V tomto prípade však treba povedať, že tak ako zvyšuje emócie pozitívne, zvyšuje aj emócie negatívne. Preto treba byť pri jeho nosení opatrný. Veľmi účinne dokáže napríklad vypustiť potláčaný hnev.

Opál tiež znižuje zábrany človeka a dodáva mu pocit slobody a nezávislosti. Dovoľuje mu ľahšie sa rozhodovať a vykonať všetko, čo si zaumieni. Zvyšuje kreativitu a predstavivosť. Rovnako podporuje originalitu každého jedného človeka. Dovoľuje človeka oceniť samého seba a tým zvyšuje sebavedomie. Dodáva vieru v seba aj vo všetko v okolí človeka, ktorý ho nosí.

Opál žltý podporuje aj pamäťové funkcie. Ukazuje človeku ako byť spontánnym a uľahčuje aj tie najťažšie životné zmeny. Verí sa tiež, že každý kto nosí opál je lojálnejším človekom. Prináša človeku veselé a živé sny, ktoré si dokáže zapamätať a pomerne účinne prebúdza v človeku záujem o umenie.

Účinky telo

Vo všeobecnosti sa verí, že opál dodáva človeku silu žiť. Fyzicky podporuje odhodlanie človeka viesť plnohodnotný život. Účinný je tiež v boji s infekciami rôzneho druhu, od bežných chrípok, až po ťažké zápaly.

Opál žltý rovnako znižuje horúčku a tým uľahčuje priebeh každého akútneho zápalového ochorenia. Posilňuje srdce aj cievy a dovoľuje im tak fungovať bez chyby. V prípade žien, znižuje opál prejavy predmenštruačného syndrómu a uľahčuje priebeh spontánneho pôrodu.

Veľmi účinne očisťuje krv a obličky, čím detoxikuje celý organizmus. Reguluje metabolizmus a udržiava všetky procesy v bunkách na správnej úrovni. Rovnako reguluje vyplavovanie inzulínu, čo je veľmi prospešné u ľudí, ktorí majú nestabilné hodnoty cukru v krvi.

Čistenie a nabíjanie

Starostlivosť o opál je pomerne jednoduchá a nemala by sa za žiadnych okolností zanedbávať. Opál sa dá čistiť pod tečúcou vodou miernej teploty. Po niekoľkých minútach sa opál vyberie a jemne osuší.

Následne sa uloží na niekoľko hodín na číry kryštál a nechá sa nabiť. Po takejto očiste je opäť pripravený na svoje použitie.

Opál sa pomerne ľahko poškriabe a preto by sa nemal nosiť pri prácach v záhrade alebo inej fyzickej práci, kde mu takéto poškodenie hrozí.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem