Lapis lazuli - náramok

Cena: 4,90 €
Minerál Lapis lazuli
Znamenie Panna, Strelec, Kozorožec, Vodnár, Ryby
Veľkosť 18 - 22 cm
Čakra hrdla, čela
Farba modrá
Dostupnosť: na sklade

Náramok lapis lazuli sa skladá z tromlovaných kamienkov navlečených na pevnom lanku. Tieto kamienku sú nepravidelného tvaru, preto pôsobia prirodzene. Náramok je doplnený predlžovacou retiazkou, vďaka ktorej je možné nastaviť dĺžku náramku v rozpätí 18–22 cm.

Lapis lazuli tiež nazývaný lazurit je kameň, ktorého silu poznali už Sumeri, starovekí Gréci, či Egypťania. Uctievali ho, používali ako amulet a vždy bol spájaný s božstvami a kráľmi. Preto tento pomerne drahý kameň dostal prívlastok „kameň kráľov“.

Kameň tmavomodrej farby, ktorej sa často hovorí kráľovská modrá má žilkované zlaté škvrny, ktoré pripomínajú nočnú oblohu. Jeho zaujímavý vzhľad pôsobí magicky a vyžaruje z neho silná inakosť.

Účinky na ducha

Náramok lapis lazuli vyžaruje pokoj, mier a harmóniu. Preto je veľmi vhodný pre jedincov, ktorí majú depresívne stavy, pociťujú zármutok beznádej. Rýchlo potláča stres a napätie, s ktorým sa stretávame každý deň.

Podporuje myslenie a ním aj zrod nových nápadov a alternatív na riešenie každodenných problémov. Posilňuje kreativitu, priestorovú predstavivosť a fantáziu, takže lazurit ocenia aj tí, ktorých povolanie je založené na týchto schopnostiach.

Lazuritový náramok posilňuje intuíciu, pomáha pochopiť svoje pocity a emócie a následne ich prenášať do reality. Často sa používa ako amulet vernosti, pretože podporuje harmóniu v medziľudských vzťahoch, či už ide o priateľstvo alebo lásku. Napomáha vyjadriť pocity a emócie, tým, ktorí s tým mávajú ťažkosti a preto pôsobia chladne.

Nosenie tohto náramku sa odporúča tiež jedincom, ktorí majú problém prijať a mať rád seba samotného. Posilňuje sebavedomie a sebadôveru a dodáva človeku silu zmeniť to, na čo nemal odvahu. Pomáha odhaliť vnútornú pravdu, a tým uvedomiť si mnohé zamlčané fakty.

Funguje ako ochranný štít proti neprajníkom, vyslanú negatívnu energiu pošle späť odosielateľovi. Má silnú schopnosť odháňať nešťastie, preto sa často používa ako ochrana proti urieknutiu

Účinky na telo

Náramok lapis lazuli má veľmi dobré pôsobenie na obranyschopnosť organizmu a imunitný systém, preto sa môže nosiť aj preventívne. Svojimi detoxikačnými schopnosťami odstraňuje toxíny, a telu škodlivé látky, a tým má pozitívny vplyv na pečeň, ochorenia žlčníka, sleziny a obličiek.

Odporúča sa ľudom, ktorí majú problémy s dýchaním, hlasivkami a štítnou žľazou. Napomáha správnemu fungovaniu obehového systému, má blahodarné účinky na srdce, znižuje krvný tlak a čistí krv. Často sa využíva pri liečení rakoviny, pretože posilňuje tkanivá.

Používa sa tiež ako prevencia proti infarktu, mŕtvici a rôznym nádorom. Utišuje bolesť, najmä migrény a bolesti hlavy. Náramok Lazurit dobre účinkuje na poškodenia sluchu a očí, no obľúbený je aj na liečenie akné, ekzémov alebo bodnutia hmyzom.

Čistenie a nabíjanie

Náramok Lapis Lazuli je potrebné čistiť raz za sedem dni, a to umiestnením pod prúd vlažnej vody na päť minút. Nabíjame ho hneď po vysušení na mesačnom svetle.


Kam ďalej?

Kamene a výrobky z minerálu - Lapis lazuli
Kamene a výrobky pre znamenie - Panna, Strelec, Kozorožec, Vodnár, Ryby
Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem