Éterický olej - Citronová tráva

Cena: 2,29 €
Obsah 10 ml
Dostupnosť: na sklade

Esenciálny olej z citrónovej trávy sa vyznačuje sladkastou citrónovou vôňou a typickou žltou farbou. Najčastejšie sa používa vo vonných lampách, avšak jeho hojivé účinky sa prejavia aj po pridaní do kúpeľa, krému alebo masážneho oleja.

Nervový systém

Esenciálny olej z citrónovej trávy znižuje vplyv stresu na organizmus. Odbúrava napätie a pôsobí tiež ľahko sedatívne a antidepresívne. Účinne znižuje bolesť. Podporuje funkciu parasympatického nervového systému a tým pomáha obnoviť sily organizmus nielen po chorobách, ale aj napríklad v prípade časového posunu.

Obehový systém

Citrónová tráva zlepšuje cirkuláciu krvi v celom tele. Bojuje tak proti studeným končatinám a zvyšuje dodávku kyslíka do všetkých orgánov, čím podporuje ich výkonnosť. To pomôže najmä športovcom, ale aj ľuďom, ktorí sa cítia dlhodobo unavení.

Tráviaci systém

Esenciálny olej z citrónovej trávy dokáže účinne potlačiť rôzne zápaly organizmu. Výnimkou nie sú ani zápaly žalúdka, hrubého, či tenkého čreva. Rovnako podporuje chuť do jedla a uľavuje aj od plynatosti.

Dýchací systém

Ľudia so zápalom dýchacích ciest taktiež ocenia liečivé účinky citrónovej trávy. Pomáha najmä pri zápaloch hrtana a priedušiek, avšak uľaví aj od bolesti hrdla.

Močový systém

Výťažok z citrónovej trávy je prirodzeným diuretikom a preto pomôže každému, kto má problémy s nedostatočným močením.

Pohybový systém

Každý, kto trpí svalovými bolesťami alebo ho trápia stuhnuté svaly, by mal vyskúšať esenciálny olej z citrónovej trávy.

Endokrinný systém

Citrónová tráva stimuluje správne vyplavovanie všetkých hormónov tela a tým podporuje správnu funkciu celého metabolizmu. Jej výťažok je vhodný i pre dojčiace ženy, keďže sa vie, že pozitívne stimuluje produkciu materského mlieka.

Imunitný systém

Výťažok z citrónovej trávy vo všeobecnosti podporuje funkciu imunitného systému. Udržiava tak celkové zdravie človeka a v prípade prebiehajúcej infekcie dokáže tiež zabrániť jej šíreniu po tele. Znižuje horúčku a bojuje proti všetkým baktériám, vírusom i hubám. Je tiež dobrým antiseptikom.

Koža

Esenciálny olej z citrónovej trávy je vhodný na liečbu mastnej pleti a akné a to ako v období puberty, tak aj v dospelosti. Rovnako účinne bojuje proti rôznym plesňovým ochoreniam kože. Pomôže tiež všetkým, ktorých trápi nadmerné potenie. Pozitívne pôsobí i pri liečbe svrabu.

Balenie obsahuje 10 ml – 100% čistého éterického oleja.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Éterické oleje - silice

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem