Citrín - kameň

Cena: 1,89 €
Veľkosť cca 25-35 mm (XL)
Znamenie Býk, Blíženci, Lev, Vodnár
Čakra pupka, solar-plexus
Farba žltá
Cena je za 1 kus
Minerál Citrín
Dostupnosť: na sklade

Citrín je kryštál žltých odtieňov, ktorému farbu dodáva železo nachádzajúce sa v jeho štruktúre. Názov citrín pochádza z francúzskeho slova „citrin“, čo v preklade znamená citrón. Keď je citrín vystavený röntgenovému žiareniu alebo dlhodobému teplu, mení svoju žltú farbu na hnedú.

V minulosti sa verilo, že citrín dokáže ochrániť pred hadím jedom a pred všetkými negatívnymi myšlienkami. Rovnako sa ním kedysi liečili počas dlhých zím a období dažďov ľudia s depresívnou náladou.

Účinky na dušu

Citrín sa dlhé roky spája s bohatstvom a právom sa mu hovorí aj kameň úspechu. Priťahuje peniaze, prosperitu, úspech a zaručuje blahobyt. Preto je vhodný pre každého, kto začína s podnikaním. V obchodoch sa môže umiestniť do registračnej pokladne, čím pritiahne peniaze.

Citrín však nepomáha peniaze len získať. Rovnako ich dokáže pri človeku aj udržať. Na druhej strane bráni premene človeka na nenásytnú osobu, ktorá nikdy nemá dosť a pomáha človeku si peniaze vážiť.

Citrín podporuje kreativitu a dodáva motiváciu. Stimuluje rozumové funkcie a posilňuje intelekt. Zvyšuje tiež sebavedomie, sebadôveru a dodáva pocit bezpečia. Pomáha človeku sústrediť sa a rovnako očisťuje myseľ od negatívnych a zavádzajúcich myšlienok.

Na druhej strane rozvíja nové a produktívne myšlienky, ktoré sa v človeku zrodili. Dovoľuje človeku prejaviť jeho schopnosti a použiť ich správnym smerom, čím pomáha dosiahnuť nielen finančné, ale aj duchovné bohatstvo. Dodáva radosť, potešenie a entuziazmus. Pomáha pozerať na veci s nadhľadom a optimizmom, čím zlepšuje náladu.

Citrín je veľmi účinný aj pri emocionálnych výkyvoch. Harmonizuje všetky emócie, ktoré človek prežíva. Rovnako pomáha človeku pochopiť to, čo cíti a vyrovnať sa s tým. Využijú ho aj všetci tí, ktorí prechádzajú životnými zmenami a majú ťažkosti sa s nimi vyrovnať.

Citrín dokáže tiež pomôcť pri rodinných a vzťahových problémoch. Ľudia, ktorí verejne vystupujú, by ho mali nosiť neustále vo vrecku. Dodá im odvahu.

Citrín negatívnu energiu nepohlcuje, ale ju transformuje na iné formy energie. Práve preto je jedným z mála kameňov, ktoré netreba čistiť a nabíjať.

Účinky na telo

Citrín je veľmi účinný v boji s poruchami zažívacieho traktu. Pomáha pri poruchách trávenia, zápche a pri žalúdočnom refluxe. Čistí slezinu, pečeň a pankreas a tým celkovo očisťuje organizmus od škodlivých látok a odpadu metabolizmu. Zlepšuje funkciu metabolizmu a rovnako pomáha posilniť imunitu.

Citrín je vhodný aj pre ľudí s ochorením diabetes mellitus, pretože pomáha bojovať so zvýšenou hladinou cukru v krvi. Jeho silu ocenia aj tí, ktorých trápia zápaly močového mechúra a obličiek.

Citrín pomáha aj pri alergiách a astme. Harmonizuje funkciu štítnej žľazy a zlepšuje priebeh očných ochorení. Účinný je aj pri nedostatočnom prekrvení končatín a pri anémiách.

Čistenie a nabíjanie

Citrín je jedným z mála kameňov, ktoré nepohlcujú negatívnu energiu. To znamená, že ho v zásade netreba čistiť, ani nabíjať. Raz za čas sa však môže citrín jemne premyť vo vlažnej vode a vysušiť mäkkou handričkou.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem