Čínske gule - kamenné, 55mm

Cena: 7,99 €
Materiál kameň
Rozmery 55 mm
Dostupnosť: vypredané

Akupresúrne gule, tradičná čínska rehabilitačná pomôcka. Vyrobené z kameňa s dokonale hladkým povrchom. Svojou veľkosť 55mm sú vhodné najme pre pokročilých a väčšie mužské ruky.

Aj keď môžu čínske gule na prvý pohľad pripomínať hračku, v skutočnosti ide o praktickú pomôcku na cvičenie. Cvičenie s nimi je zábavné a už pár minút denne má pozitívne účinky v prevencií mnohých civilizačných chorôb.

Pozitívne účinky čínskych gulí

Podľa čínskej medicíny sú všetky vitálne orgány tela sú prepojené s rukami a chodidlami. Tým, že človek guľami stimuluje rôzne akupresúrne body na rukách, dokáže rozprúdiť svoju vnútornú energiu a následne aj krvný obeh v celom tele.

Správne prúdenie energie a krvi bráni rozvoju rôznych civilizačných chorôb, ku ktorým patrí napríklad vysoký krvný tlak. V Číne majú až 80% úspešnosť liečby vysokého krvného tlaku pomocou čínskych gulí a to bez použitia akýchkoľvek liekov.

Cvičeniu s čínskymi guľami sa pripisuje aj pozitívny vplyv na dlhovekosť. Okrem toho môže byť prospešné aj pre ľudí, ktorí vykonávajú stereotypnú prácu rukami, napríklad prácu s počítačom. Bráni totiž rozvoju, prípadne zmierňuje prejavy, syndrómu karpálneho tunela. Ide o ochorenie nervov ruky, ktoré sprevádza bolesť a znížená pohyblivosť a dnes sa stáva čoraz väčším problémom.

Pravidelné cvičenie s čínskymi guľami posilňuje svaly ruky a šľachy. Rovnako zmierňuje aj prejavy reumatickej choroby na rukách. V neposlednom rade netreba zabúdať na to, že pôsobí aj proti stresu.

Cvičenie s čínskymi guľami

Čínske gule sú určené do ruky. Základným cieľom je neustála rotácia gúľ v dlani a prstoch. Na začiatku sa gule rotujú tak, že sa neustále dotýkajú jedna druhej. Keď človek pokročí, zvyšuje rýchlosť rotácie, až sa mu podarí gule oddeliť. Pokročilí používatelia s nimi dokážu nakoniec cvičiť aj bez toho, aby sa gule vôbec dotýkali.

Čínske gule sú dostupné vo veľkostiach 40 mm, 50 mm a 55 mm. Čím zručnejší človek s nimi je, tým väčšie by si mal zvoliť. Menšie sú určené začiatočníkom a ľuďom s menšími rukami. Väčšie zase pokročilým používateľom a ľuďom s rukami väčšími.

Cvičenie s čínskymi guľami.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Čínske gule

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem