Ametyst - náramok

Cena: 4,90 €
Znamenie Kozorožec, Ryby, Baran, Strelec
Čakra korunná
Farba fialová
Minerál Ametyst
Veľkosť 18–22 cm.
Dostupnosť: vypredané

Ametystový náramok sa skladá z prírodne tvarovaných kamienkov ametystu, ktoré sú navlečené na silnom kovovom lanku. Dĺžka náramku je 18–22 cm a je nastaviteľná pomocou predĺžovacej retiazky. Zapínanie je na karabínku.

Pomenovanie ametyst pochádza z gréckeho slova amethustos, v preklade „ neopitý“. Tento názov nevznikol len náhodou. Farba kameňa pripomína farbu vína, no tiež sa traduje, že sa z neho v minulosti vyrábali poháre, z ktorých sa pil alkohol. Sila a schopnosť ametystu zabrániť opitosti je známa už stáročia.

Kameň ametyst je fialovej farby a môže sa vyznačovať rôznymi tónmi a sýtosťami, cez svetlú až po sýtu tmavú fialovú farbu. Ametyst získal mnoho prívlastkov, priam najvystížnejší je „kameň sily a mieru“.

Účinky na dušu

Ametyst podporuje pozornosť, koncentráciu a sústredenie sa, čo sa odzrkadľuje na tom, že je výborným spoločníkom pri meditácii. Napomáha ukľudniť myseľ, prebudiť podvedomie a otvoriť tretie oko. Prehlbuje intuíciu a netradičné nápady, ktoré vedú k novým riešeniam a kreativite.

Náramok z ametystu sa odporúča jedincom, ktorí trpia depresiami, nedokážu sa vyrovnať so stratami, spracovať smútok a pocity úzkosti. Emociálne pomáha pri týchto ťažkostiach a nasáva negatívne sily.

Má tiež upokojujúce účinky pre prudké a výbušné povahy, kontroluje nečakané zmeny nálad, uvoľňuje stres a napätie. Tak ako aj v minulosti, tak aj dnes, podporuje triezvosť a zvyšuje motiváciu a odvahu niečo zmeniť.

Často je využívaný pri liečení rôznych závislostí, či už ide o alkohol alebo o drogy.

Ametystový náramok sa stal obľúbeným šperkom ľudí s poruchami spánku a nespavosťou. Navyše pomáha zapamätať si sny a následne ich pochopiť.

Účinky na telo

Hlavným a najsilnejším účinkom ametystového náramku je detoxikácia organizmu, schopnosť očisty krvi i organizmu a posilnenie imunitného systému. Udržiava tiež v rovnováhe telesné procesy, napr. trávenie alebo hladinu cukru v krvi.

Dokáže liečiť migrény, bolesti hlavy, a vďaka pôsobeniu na centrálny nervový systém chráni telo pred akýmkoľvek typom chronickej bolesti. Náramok má veľkú hodnotu pre neurotikov, pretože pomáha pri poruchách ako je hystéria, zúrivosť, rôzne fóbie alebo aj pri epilepsii.

Ľudia, ktorí sa stretávajú s problémom vypadávania vlasov alebo problémami so zubami ocenia liečivé účinky tohoto drahého kameňa. Doporučuje sa ho nosiť pri kožných chorobách ako sú ekzémy, akné, popáleniny alebo aj herpesy.

Má pozitívny vplyv na dýchacie ťažkosti alebo problémy s pľúcami.

Čistenie a nabíjanie

Ametyst by sa mal čistiť raz až dvakrát do mesiaca pod tečúcou vlažnou vodou. Najlepšie je nabíjať ho na mesačnom svite, pretože nabíjaním na priamom slnku by mohol stratiť svoju farbu a vyblednúť.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Energetické náramky

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem