Ametyst - kameň

Cena: 2,69 €
Farba fialová
Cena je za 1 kus
Minerál Ametyst
Veľkosť 20-30 mm
Znamenie Baran, Strelec, Kozorožec, Ryby
Čakra korunná
Dostupnosť: na sklade

Ametyst je jeden z najmocnejších kameňov, ktorý dokáže pozitívne ovplyvniť mnoho fyzických aj psychických funkcií človeka. Ametyst je kameň fialovej farby, rôznych odtieňov, ktoré varírujú od tých najtmavších po najbledšie.

Slovo ametyst má svoj pôvod v gréckom slove amethusos, čo v preklade znamená „neopojný“. Legenda hovorí, že Bakchus premenil svoju slúžku na kameň a na znak ľútosti polial jej sochu vínom. Tá zmenila farbu na fialovú a tak vznikol ametyst.

Účinky na dušu

Ametyst sa považuje za „kameň ducha a mysle“. Má mnoho účinkov na človeka na úrovni emočnej, psychickej aj duchovnej. Človek, ktorý nosí tento polodrahokam, sa dokáže jednoduchšie priblížiť svojim emóciám. Rovnako posilňuje aj silu vôle a pomáha stanoviť reálne ciele.

Dôležitú úlohu hrá v duchovnej očiste a pri meditácii. Pomáha odpojiť myseľ od starostí každodenného sveta, čím jej dovoľuje preniknúť do hlbších sfér meditácie. Práve ametyst sa považuje za kameň, ktorý dokáže priniesť najvyššiu formu meditácie a pokoja. Legendy hovoria, že duchovne zrelý človek, môže pomocou ametystu zažiť aj zjavenia alebo vízie.

Ametyst je kameň, ktorý zvyšuje motiváciu, koncentráciu, pozornosť a sústredenie sa, čím zlepšuje schopnosť učiť sa a zapamätať si nové informácie. Pomáha transformovať negatívnu energiu na pozitívnu. Preto prináša vnútorný pokoj a vyrovnáva prudké zmeny nálad.

Rovnako odstraňuje úzkosť, strach a napätie. S ametystom sa človek ľahšie vyrovnáva s depresiou, úzkosťou aj hnevom. Ametyst je minerál, s ktorým sa človek zbaví predsudkov a následne môže dospieť k progresívnym myšlienkam.

Sny ľudí, ktorí spávajú s ametystom pod vankúšom sú vo všeobecnosti živšie a lucídnejšie. Takýto ľudia si dokážu svoje sny lepšie zapamätať a dokážu ich aj lepšie pochopiť.

Sila kameňa sa prejavuje aj v boji so závislosťami, najmä pri závislosti od alkoholu. Preto ľudia, ktorí v dnešnej dobe bojujú so závislosťou často využívajú jeho pomoc.

Účinky na telo

Z fyzického hľadiska harmonizuje hormonálne funkcie a metabolizmus. Detoxikuje organizmus, čistí krv a posilňuje imunitný systém. Pôsobí upokojujúco na nervový systém, pomáha pri poruchách sluchu. Uľahčuje zaspávanie, čím bojuje proti nespavosti.

Dôležitý je aj v súvislosti so srdcom a krvným obehom, keďže pomáha znižovať krvný tlak. V rámci tráviaceho traktu pôsobí liečivo najmä na zuby a žalúdok. Dýchacie ťažkosti a najmä ochorenia pľúc sa taktiež zmierňujú pod vplyvom ametystu.

V neposlednom rade netreba zabúdať ani na to, že je účinný pri zraneniach, opuchoch, ktoré pomáha hojiť.

Čistenie a nabíjanie

Ametyst treba pravidelne čistiť. Na jeho očistu sa najlepšie hodí vlažná teplá voda, ktorá sa nechá na kameň tiecť niekoľko minút. Ametyst patrí ku kameňom, ktoré by sa nemali po očistení nabíjať na priamom slnečnom svetle a preto sa odporúča zvoliť buď mesačný svit alebo ranné, prípadne večerné slnko.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem