Achát stromčekový - kameň

Cena: 2,59 €
Farba zelená, biela
Cena je za 1 kus
Minerál Achát
Znamenie Býk, Škorpión
Veľkosť cca 30-40 mm (XL)
Čakra srdca, korunná
Dostupnosť: vypredané

Achát stromčekový je jedným z mnohých druhov achátu. Vyznačuje sa charakteristickým vzhľadom. Jeho biely podklad zdobia zeleno-sivé škvrny. Je vhodným darčekom na dvanáste a štrnáste výročie svadby.

Náleziska achátu sa nachádzajú po celom svete a jeho základnou zložkou je kremeň.

Legendy hovoria, že achát stromčekový dokáže priniesť bohatú úrodu každému, kto sa snaží niečo pestovať. Rovnako sa acháty považovali za kamene, ktoré dokázali ochrániť deti pred každým nebezpečenstvom, ktoré im hrozilo.

Účinky na dušu

Achát sa považuje za kameň, ktorý dokáže odhaliť pravdu v každej situácii. Pomáha človeku pochopiť okolnosti všetkého, čo sa okolo neho deje.

Stromčekový achát ukáže človeku ako nazrieť do svojho vnútra a ako svoje vnútro prijať. Dovoľuje mu pospájať všetky svoje vnútorné pocity a vnímať ich ako jeden celok. S pomocou tohto kameňa objaví časom človek svoju skutočnú podstatu.

Rovnako sa verí, že achát stromčekový otvára ľuďom oči a pomáha im rozšíriť si pohľady na svet.

Achát stromčekový mnohí považujú za kameň, ktorý prináša hojnosť. Pomáha človeka spojiť so zemou a vytvára okolo neho príjemné prostredie plné mieru a pokoja. Dodáva tiež vôľu, vytrvalosť, cieľavedomosť.

Účinky achátu stromčekového sa neprejavia zo dňa na deň a preto by mal byť človek pri jeho používaní trpezlivý.

Účinky na telo

Verí sa, že achát stromčekový pomáha hojiť všetky poruchy, ktoré sa týkajú orgánov, ktoré sa v tele rozvetvujú. Účinný je najmä pri poruchách nervového, cievneho a svalového systému. V rámci nervov dokáže pomôcť pri poruchách každého druhu. Chráni cievy pred aterosklerózou a pred ich zužovaním. Udržiava ich tak zdravé a pružné.

Achát stromčekový uvoľňuje tiež telesné napätie. To ocenia všetci, ktorí žijú v dlhodobom strese a cítia napätie v každom svale tela. Vo všeobecnosti tiež zvyšuje odolnosť organizmu tým, že podporuje funkciu imunitného systému. Rovnako uľahčuje hojenie kožných porúch a zranení.

Achát stromčekový dokáže tiež pomerne rýchlo znížiť aj vysokú telesnú teplotu a uľavuje od bolesti. V neposlednom rade treba spomenúť jeho priaznivé účinky na obličky a zrak.

Čistenie a nabíjanie

Achát stromčekový sa odporúča čistiť pravidelne, najmenej jedenkrát do mesiaca. Negatívnu energiu z neho človek zmyje jednoducho pomocou vlažnej vody. Kameň sa na niekoľko minút ponorí pod prúd vody a potom sa jemne osuší.

Nabíjanie achátu stromčekového je pomerne špecifické. Už jeho názov napovedá, že sa pri ňom bude využívať sila stromov. V prípade tohto kameňa treba na nabíjanie využiť vetvičky borovice, pomocou ktorých sa achát stromčekový niekoľko minút pretiera.


Kam ďalej?

Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií. Rozumiem