Korál - kameň

Cena: 2,99 €
Znamenie Rak, Škorpión, Ryby
Čakra základná, srdca
Farba červená
Cena je za 1 kus
Veľkosť cca 30-40 mm
Dostupnosť: vypredané

V minulosti sa pripisovalo korálu mnoho schopností. Keďže pochádza z mora, verilo sa, že v sebe ukrýva silu oceánov. Nosili ho na ochranu moreplavci, pretože verili, že prináša dobré počasie a odháňa búrky.

Rovnako si ľudia mysleli, že korál dokáže vyliečiť bláznov a pritiahnuť na človeka prosperitu a lásku.

Používal sa aj u detí, na zníženie bolesti pri prerezávaní zubov. Egypťania dávali korál do každej hrobky. Verili, že každý kúsok obsahuje kvapku božskej krvi a tá ochráni zosnulého pred zlými duchmi.

Účinky na dušu

Keďže je korál organického pôvodu, verí sa, že dokáže človeka spojiť s prírodou na všetkých úrovniach bytia. Verí sa tiež, že dokáže znížiť emócie a priniesť vnútorný pokoj.

Pomáha človeku pochopiť samého seba a zmieriť sa s vlastným, vnútorným ja. Zvyšuje intuíciu a predstavivosť. Dodáva človeku silu dosiahnuť ciele, ktoré si v minulosti stanovil.

Pomáha mu optimisticky vidieť všetko, čo sa okolo neho deje. Chráni človeka pred pocitmi depresie a úzkosti. Korál podporuje tiež priateľstvá, platonickú lásku a medziľudské vzťahy v rámci spoločnosti.

Korál v neposlednom rade človeka chráni a odstraňuje vplyv stresu.

Účinky na telo

Korál posilňuje pohybový systém človeka a to najmä kosti. Zo svalov dokáže odstrániť nečistoty. Rovnako zvyšuje silu ciev a srdca, čím stabilizuje celý obehový systém. Vyživuje a ochraňuje krvné bunky a pomáha tiež pri anémiách.

Účinný je aj pri regenerácii tkanív a preto skracuje hojenie rán. Jeho pozitívne účinky využijú tiež všetci s poruchami tráviaceho traktu. Pomáha s ochoreniami úst, pažeráka, žalúdka aj čriev.

Zmierňuje tiež príznaky ochorení obličiek a močového mechúra. Ak človeka trápia ťažkosti s miechou, môže tiež využiť silu korálu. V rámci nervového systému pomáha tiež pri poruchách mozgu.

Čistenie a nabíjania

Korál treba pravidelne čistiť a nabíjať na to, aby si zachoval všetky svoje pozitívne vlastnosti. Keďže korál pochádza z oceánu, jeho čistenie by malo prebiehať v slanej vode. Stačí ho na niekoľko minút uložiť do misky so slanou vodou. Slaná voda sa dá vyrobiť zmiešaním vody z kohútika a morskej soli.

Po očistení sa kameň osuší a dá sa nabiť. Keďže korál môže vyblednúť na priamom svetle, jeho nabíjanie na slnku sa neodporúča. Namiesto toho ho môže človek uložiť na mesačné svetlo, prípadne na čistý kryštál.


Kam ďalej?

Kamene a výrobky pre znamenie - Rak, Škorpión, Ryby
Ďalšie produkty z kategorie - Tromlované kamene